MIUIPolska dla Redmi Note 3 SE (kate) ?

MIUIPolska dla Redmi Note 3 SE (kate) ?

Czemu nie ma lub kiedy będzie MIUIPolska (xiaomi.eu) dla modelu kate?

Redmi Note 3 SE (wersja International z B20) sprzedawany m.in. przez polską dystrybucję nie ma aktualnie wsparcia od MIUIPolska. Piszę ten post, ponieważ wiele osób o to pyta i chciałbym opisać sytuację dlaczego nie ma lub kiedy będzie nasz rom na ten model. A dużo osób widzi w MIUIPolska znacznie lepszą alternatywę od Globala Xiaomi. O różnicach między MIUIPolska, a Global przeczytacie tu.

Jak wiadomo do instalacji romów MIUIPolska (xiaomi.eu) od 2016 r. wymagane jest posiadanie odblokowanego bootloadera, recovery TWRP i romu china dev, z którego powstaje nasz rom. To wymogi dla każdego telefonu w tym roku.

Redmi Note 3 SE aka. „kate” (Kaśka…;p) nie może być aktualnie odblokowany metodą oficjalną za pomocą Mi Unlock Toola. To jest w sumie główna przyczyna dlaczego nie ma naszego romu dla tego modelu. Sprawdzamy możliwości odblokowania co tydzień, ale póki co nie jest to możliwe (metodą oficjalną).

Na chwilę obecną istnieje metoda nieoficjalna na posiadanie xiaomi.eu na modelu kate. Jednak poniższe informację zamieszczam jedynie skrótowo, ponieważ mogą to zrobić jedynie zaawansowani użytkownicy.
Nie będę pomagał nikomu w instalacji romu MIUIPolska poniższą metodą. Po prostu jest to dosyć skomplikowane i łatwo coś uszkodzić jak nie ma się większego pojęcia o temacie.

Zobacz też:  Pogromca flagowców czy król średniaków? Recenzja Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro

A sklepom, które zechcą skopiować ten sposób i instalować klientom xiaomi.eu na ich telefony odradzam, sposób ten przysporzy użytkownikom więcej kłopotów niż pożytku.

Jeśli Mi Unlock tool będzie umożliwiał oficjalne odblokowanie modelu kate to rozważymy przygotowywanie romu na bazie aktualnej wersji Global (kate nie posiada china dev).

Jak zainstalować xiaomi.eu na kate metodą nieoficjalną?

  1. Instalacja scrackowanego bootloadera (plik emmc_appsboot.mbn) przez EDL.
  2. Instalacja Alka TWRP dla kate z fastboot.
  3. Instalacja romu Xiaomi.eu dla kenzo z podmienionym modemem z kate (NON-HLOS.bin). Można sobie zrobić samemu paczkę pod TWRP z samym modemem i wtedy flashować zaraz po instalacji romu kenzo.

Następne aktualizacje oczywiście takie same jak w pkt. 3 czyli musi być musi być podmiana modemu z kate.

Zobacz też:  Czerwiec z nowościami Xiaomi w niższych cenach

Potrzebne pliki twrp i bootloader znajdziecie w necie bez problemu, aczkolwiek proszę ich tutaj nie umieszczać. Nasze romy są przygotowane w oparciu o oficjalne softy, toteż nie bawimy się w modyfikacje bootloaderów.

Powyższy przepis jest dla zaawansowanych użytkowników! Nie odpowiadam za niepowodzenia w instalacji. Pozostałym polecam po prostu cierpliwe korzystanie z Globala i może wkrótce pojawi się miuipolska.


Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.