MIUI V14.0.22.12.19.DEV

Kacper Skrzypek
12 komentarzy
 • Poprawki zabezpieczeń z grudnia 2022 r.
 • Naprawiono działanie powiadomień (zarówno tych zwykłych, jak i z multimediów, gdzie brakowało ikon Poprzedni/Następny utwór i Start/Wstrzymaj)
 • Naprawiono problemy z zużyciem energii na telefonach ze Snapdragonem 870
 • Dla Mi 11 Pro/Ultra wydajemy wersję V14.0.22.12.21.DEV
 • Nie zalecamy wgrywania tej aktualizacji osobom korzystającym z Xiaomi 12T Pro; aparat główny może nie działać w pełni poprawnie. Będzie tak, dopóki Xiaomi nie wyda wersji Global z Androidem 13 dla tego modelu
 • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim użytkownikom naszego ROM-u i osobom odwiedzającym nasz portal wszystkiego, co najlepsze!
 • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

 • Xiaomi 12 Pro Dimensity (daumier)
 • Redmi K50 Pro (matisse)
 • Redmi K50 (rubens)
 • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT (xaga) / Redmi Note 11T+ Pro (xagapro) / Redmi K50i (xagain)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon.

Instalacja nowej aktualizacji

Ponieważ nowa aktualizacja wiąże się również z aktualizacją wersji Androida, przygotowaliśmy paczki służące do instalacji tej wersji ROM-u, przeznaczone do wgrywania w trybie Fastboot.

 • Odblokuj bootloader, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś (dla osób instalujących ROM po raz pierwszy) – poradnik tutaj.
 • Po pobraniu paczki odpowiedniej pod nasz telefon rozpakowujemy ją na naszym komputerze. Po rozpakowaniu powinniśmy mieć taki schemat:
 • Uruchamiamy nasz telefon w trybie fastboot (vol- i power) i podłączamy go do komputera.
 • W celu instalacji ROM-u po raz pierwszy wybieramy opcję fastboot_first_install_with_data_format, natomiast jeśli chcemy dokonać aktualizacji z już posiadanej bety bądź wersji stabilnej od Xiaomi.eu, wybieramy opcję update_rom; skrypt wybieramy pod posiadany przez nas system.
 • W przypadku wyboru skryptu z formatem powinien on zapytać się o to, czy chcemy zatwierdzić operację formatowania. Wpisujemy “Y” i zatwierdzamy enterem.
 • Proces się rozpocznie. Po jego zakończeniu telefon automatycznie uruchomi się ponownie.
 • Jeśli z jakiegoś powodu skrypt nie rozpocznie swej pracy, najpewniej trzeba zainstalować sterowniki ADB/Fastboot (instrukcja tutajCo w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?). Należy też się upewnić, że używamy oryginalnego kabla od Xiaomi; zamienniki mogą mieć problemy z poprawnym działaniem w trybie Fastboot.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub nowszego Magisk Delta lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner