Redmi K60 z datą premiery: to już za parę dni!

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Wczoraj informowaliśmy Was o spekulacjach dot. tego, kiedy miałaby zadebiutować seria Redmi K60. Dziś uzyskaliśmy oficjalne informacje w tej sprawie, prosto od Redmi. Kiedy odbędzie się premiera?

Data premiery i to, czego możemy się spodziewać

Na swoim profilu w serwisie Weibo submarka Xiaomi poinformowała o tym, iż pokaz nowych urządzeń odbędzie się 27 grudnia o godzinie 12:00 czasu polskiego (19:00 w Chinach).

Wiemy, iż Redmi zamierza pokazać 3 nowe smartfony: Redmi K60, Redmi K60 Pro i K60E. Dwa pierwsze smartfony będą działać pod kontrolą procesorów Qualcomma (Snapdragona 8+ Gen 1 i Snapdragona 8 Gen 2), a trzeci opiera się na układzie MediaTeka (konkretnie Dimensity 8200). Nie należy się spodziewać gamingowej wersji smartfona; po raz kolejny Redmi potwierdziło dziś, że nie zamierza wydawać takiego produktu, albowiem nowe urządzenia, które pojawią się we wtorek, są wystarczająco wydajne, aby poradzić sobie ze wszystkimi grami, w jakie można zagrać na smartfonach z Androidem (i w sumie trudno się z tym nie zgodzić).

Jak zawsze przy okazji zbliżających się premier, Redmi stara się podgrzewać atmosferę, zachęcając do kupna nowych telefonów. Do tej pory ogłoszono, iż model K60 Pro osiągnął ponad 1 350 000 punktów w teście AnTuTu (co skłania do stwierdzenia, że wersja Pro jednak będzie mieć nowszego Snapdragona niż wariant podstawowy, co wcześniej było niejasne). Oprócz tego nowy wariant “Pro” ma nie mieć żadnych problemów z jakością obrazu, częstotliwością odświeżania ekranu czy jego jasnością podczas bardzo intensywnej pracy. Ma w tym pomóc przewidywanie potrzebnej wydajności w czasie rzeczywistym, dynamiczne zmienianie częstotliwości odświeżania panelu (przy czym nie wiadomo jeszcze, czy to znak, iż nowy model obsługuje technologię LTPO) oraz lepsze zarządzanie energią.

Wiadomo również, iż wariant Pro będzie wyposażony w pamięci RAM LPDDR5X (o pojemności do 16 GB) oraz flash UFS 4.0 (do 512 GB przestrzeni na dane). Posiada on również największe chłodzenie w historii serii: komora parowa ma pojemność 5000 mm kwadratowych, co stanowi 26-procentowy wzrost względem poprzednika przy jednocześnie zmniejszonej wadze zastosowanej stali nierdzewnej.

To wszystkie dane, które Redmi opublikowało oficjalnie do tej pory. Czy obietnice firmy, wyrażane przez nią publicznie na Weibo, sprawdzą się i rzeczywiście będziemy mieć do czynienia ze świetnymi smartfonami, tak jak chciałaby tego submarka Xiaomi, zobaczymy po pierwszych testach.

Jak będzie wyglądać globalna dostępność nowych smartfonów?

Wygląda na to, że z całej trójki na globalnym rynku możemy się spodziewać jedynie modelu Redmi K60. System OTA MIUI nie pozostawia złudzeń w kwestii potencjalnej premiery pozostałych urządzeń serii poza Chinami: nie ma globalnych wydań MIUI ani dla Redmi K60 Pro, ani dla Redmi K60E. Nie wiadomo jedynie, pod jaką nazwą zadebiutuje Redmi K60 poza Chinami; być może będzie to POCO F5, lecz na potwierdzenie tej informacji musimy jeszcze zaczekać. Globalnej premiery rebrandu Redmi K60 możemy się spodziewać zapewne w pierwszym kwartale 2023 roku.

źródło: Weibo Redmi, informacja własna

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner