MIUI 20.3.12

MIUI 20.3.12
 • Ciemny motyw w aplikacji Pliki
 • Opcja “Pasek z narzędziami wideo” w ustawieniach (Specjalne funkcje)
 • Poprawki tłumaczenia i pewnych bugów
 • Redmi Note 7 brak OTA – informacja niżej
 • Pełna lista PL, pełna lista EN

Redmi Note 7 – brak OTA

Ze względu na brak możliwości “normalnego” wgrania aktualizacji 20.3.12 (problemy z deszyfrowaniem danych w TWRP) informujemy, że aktualizacja nie zostanie udostępniona Wam poprzez OTA.

Aby wgrać tą aktualizację, należy postąpić wedle jednego z trzech sposobów:

 1. w TWRP: zignorować informację o haśle (nacisnąć przycisk Cancel), następnie przejść do opcji Advanced > ADB Sideload > przesunąć suwak. ROM xiaomi.eu oraz inne pliki, jeśli je wgrywacie, muszą być na komputerze w katalogu, gdzie posiadacie pliki adb (np. Minimal ADB and Fastboot). Telefon podłączyć kablem do komputera, a następnie uruchomić Minimal ADB and Fastboot i wpisać komendę: adb sideload xiaomi.eu_multi_HMNote7_20.3.12_v11-10.zip. Po potwierdzeniu enterem aktualizacja rozpocznie się automatycznie – może ona potrwać dłużej niż zwyczajowo w TWRP. Opcja nie wymaga formatu partycji /data, po wgraniu można normalnie uruchomić system (mimo zaszyfrowanych danych w TWRP).
 2. w TWRP: dokonać formatu partycji /data i zainstalować ROM z poziomu TWRP zwyczajowo (utrata danych)
 3. oczekiwać na działające TWRP (jeśli takie będzie, poinformujemy) i nie wgrywać aktualizacji w ogóle.
Czytaj też:  Xiaomi rozszerzy możliwości dodatkowego ekranu w Mi 11 Ultra

Za utrudnienia przepraszamy – mamy nadzieję, że uda się je rozwiązać tak szybko, jak to możliwe.

Aktualizacja 19:55, 14.03.2020 – wyszło recovery naprawiające problem:https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/lavender/OrangeFox-R10.1_02-Stable-lavender.zip. Po aktualizacji do tego recovery problem z hasłem zniknie.

Problemy z SafetyNet

Ostatnio Google zabrało się za łatanie stanu SafetyNet na odblokowanych bootloaderach. Wygląda na to, że tym razem problem ze statusem na naszym ROM-ie może być permanentny. Zdecydowano się bowiem na użycie do weryfikacji stanu SafetyNet pewnych kluczy zawartych głęboko w firmware urządzenia (wchodzących w skład tzw. TEE – trusted execution environment), których obejście jest niemożliwe bez odkrycia jakiejś krytycznej podatności w tymże firmware – a taka podatność i tak zostanie bardzo szybko wykryta i załatana. Nawet Magisk sobie z tym nie poradzi – więcej szczegółów można odnaleźć na XDA. Jeśli więc korzystacie z aplikacji, które weryfikują SafetyNet i przez to nie działają to niestety w przypadku posiadania wariantu chińskiego telefonu nie można nic na to poradzić. Bootloadera w tym przypadku nie wolno blokować.
W przypadku wariantów Global można powrócić na Global rom i zablokować bootloader. Jest jeszcze jedna opcja – wgranie persista z China/Globala w TWRP. Niestety, w tym przypadku tracicie Widevine L1 na zawsze – nie ma możliwości jego odzyskania. Dlatego… coś za coś. Nie wiadomo, czy w przyszłości Google i tego nie naprawi.

Czytaj też:  Xiaomi patentuje smartfon z dużym systemem aparatów

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  1
  fastboot flash recovery twrp.img

  1
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą
  1
  fastboot flash recovery twrp.img
  trzeba wpisać
  1
  fastboot reboot
  , po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz
  1
  wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu
  1
  Pobierz MIUI
  , przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (

Czytaj też:  Xiaomi zaczyna słuchać użytkowników
1
volume+ i power
) i w sekcji
1
Wipe
przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP “chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: OMNI Light

Podziel się:

Przeczytaj też:
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.