MIUI 20.3.12

MIUI 20.3.12
 • Ciemny motyw w aplikacji Pliki
 • Opcja “Pasek z narzędziami wideo” w ustawieniach (Specjalne funkcje)
 • Poprawki tłumaczenia i pewnych bugów
 • Redmi Note 7 brak OTA – informacja niżej
 • Pełna lista PL, pełna lista EN

Redmi Note 7 – brak OTA

Ze względu na brak możliwości “normalnego” wgrania aktualizacji 20.3.12 (problemy z deszyfrowaniem danych w TWRP) informujemy, że aktualizacja nie zostanie udostępniona Wam poprzez OTA.

Aby wgrać tą aktualizację, należy postąpić wedle jednego z trzech sposobów:

 1. w TWRP: zignorować informację o haśle (nacisnąć przycisk Cancel), następnie przejść do opcji Advanced > ADB Sideload > przesunąć suwak. ROM xiaomi.eu oraz inne pliki, jeśli je wgrywacie, muszą być na komputerze w katalogu, gdzie posiadacie pliki adb (np. Minimal ADB and Fastboot). Telefon podłączyć kablem do komputera, a następnie uruchomić Minimal ADB and Fastboot i wpisać komendę: adb sideload xiaomi.eu_multi_HMNote7_20.3.12_v11-10.zip. Po potwierdzeniu enterem aktualizacja rozpocznie się automatycznie – może ona potrwać dłużej niż zwyczajowo w TWRP. Opcja nie wymaga formatu partycji /data, po wgraniu można normalnie uruchomić system (mimo zaszyfrowanych danych w TWRP).
 2. w TWRP: dokonać formatu partycji /data i zainstalować ROM z poziomu TWRP zwyczajowo (utrata danych)
 3. oczekiwać na działające TWRP (jeśli takie będzie, poinformujemy) i nie wgrywać aktualizacji w ogóle.
Czytaj też:  Jak zainstalować Xiaomi.eu na MI 11i i Redmi K40 Pro?

Za utrudnienia przepraszamy – mamy nadzieję, że uda się je rozwiązać tak szybko, jak to możliwe.

Aktualizacja 19:55, 14.03.2020 – wyszło recovery naprawiające problem:https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/lavender/OrangeFox-R10.1_02-Stable-lavender.zip. Po aktualizacji do tego recovery problem z hasłem zniknie.

Problemy z SafetyNet

Ostatnio Google zabrało się za łatanie stanu SafetyNet na odblokowanych bootloaderach. Wygląda na to, że tym razem problem ze statusem na naszym ROM-ie może być permanentny. Zdecydowano się bowiem na użycie do weryfikacji stanu SafetyNet pewnych kluczy zawartych głęboko w firmware urządzenia (wchodzących w skład tzw. TEE – trusted execution environment), których obejście jest niemożliwe bez odkrycia jakiejś krytycznej podatności w tymże firmware – a taka podatność i tak zostanie bardzo szybko wykryta i załatana. Nawet Magisk sobie z tym nie poradzi – więcej szczegółów można odnaleźć na XDA. Jeśli więc korzystacie z aplikacji, które weryfikują SafetyNet i przez to nie działają to niestety w przypadku posiadania wariantu chińskiego telefonu nie można nic na to poradzić. Bootloadera w tym przypadku nie wolno blokować.
W przypadku wariantów Global można powrócić na Global rom i zablokować bootloader. Jest jeszcze jedna opcja – wgranie persista z China/Globala w TWRP. Niestety, w tym przypadku tracicie Widevine L1 na zawsze – nie ma możliwości jego odzyskania. Dlatego… coś za coś. Nie wiadomo, czy w przyszłości Google i tego nie naprawi.

Czytaj też:  Nie, nie stracisz szybkiego ładowania, czyli "nowość" w Panelu sterowania

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  1
  fastboot flash recovery twrp.img

  1
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą
  1
  fastboot flash recovery twrp.img
  trzeba wpisać
  1
  fastboot reboot
  , po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz
  1
  wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu
  1
  Pobierz MIUI
  , przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (

Czytaj też:  Xiaomi chce produkować auta wraz z FAW?
1
volume+ i power
) i w sekcji
1
Wipe
przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP “chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: OMNI Light

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
95 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.