MIUI 2.3.7 – Uniwersalne Spolszczenie

MIUI 2.3.7 – Uniwersalne Spolszczenie

Na wstępie krótka informacja:

  • brak spolszczeń dla MIUI 2.3.7 do SGS2 – urządzenie już niewspierane przez MIUI.
  • brak MIUI 2.4.6 dla Desire Z i Nexus One w tym tygodniu – prawdopodobnie historia jak wyżej. Urządzenia te są już na tyle stabilne z MIUI by nie było konieczności poprawek.


Uniwersalne spolszczenie dla MIUI 2.3.7

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników MIUI 2.3.7 stworzyłem coś na kształt uniwersalnego spolszczenia. Można je instalować na każdy rom dla danego urządzenia. Może to być miui.us, miuiandroid.com, lub jakiś port z XDA. Oczywiście wszystko w obrębie jednego urządzenia.

Tweaki jakie dodawaliśmy do spolszczeń (strefa czasowa, język, akceleracja GUI, 3G tweak itp) pozostaną. Tzn, będą automatycznie dopisywane do build.prop jaki zostanie odnaleziony w /system.
Tweaki w build.prop po dodaniu spolszczenia są uniwersalne, a te które były indywidualne np. w Milestone – już się nie pojawią. Generalnie to jak będzie Wam działało MIUI będzie już teraz zależne w większości od romu, na który instalujecie spolszczenie.

Dodatkowo na forum i w modyfikacjach do spolszczeń będzie paczka z modami przygotowanymi przez Kunona – w tym T9, które teraz też przejdzie to tej paczki.

Czytaj też:  MIUI 21.8.25/26

Spolszczenie powinno pasować do następnej wersji… i jeszcze następnej itd. A nawet do kilku wersji wstecz (jeśli ktoś potrzebuje). Czyli za tydzień na MIUIPolska pojawią się romy nowej wersji ale spolszczenie można zastosować te, które już się ma na telefonie.

Spolszczenie co jakiś czas będzie odświeżane, jeśli pojawią się jakieś zmiany. Warto zwrócić uwagę na datę udostępnienia spolszczenia. Jeśli nasze na dysku jest starsze od daty przy przycisku pobierania Spolszczenia to znaczy, że wyszło nowe i można sobie pobrać.

Podczas instalacji spolszczeń mogą wystąpić problemy z komendami assert na starych recovery i jak zwykle na Milestone (ten fon jest strasznie problematyczny…). Dlatego w razie czego można posłużyć się poradnikiem: Poradnik: spolszczenia, mody, fixy (pkt. 1).

Czytaj też:  MIUI 21.9.1

Uniwersalne Spolszczenie zostało przetestowane przeze mnie na HTC Desire z MIUI.us 2.4.6.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.