MIUI 2.3.7 PL (15/04)

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI 2.3.7 PL (15/04)

Uaktualnione spolszczenie do MIUI 2.3.7 (dowolna wersja).
Spolszczenia z datą (14/04 i 15/04).

 • liczne poprawki tłumaczenia zgłoszone na forum do dnia 14.04
 • dodane spolszczenie dla Galaxy Tab do MIUI 2.3.7 – 2.3.10 (XJ) (można stosować na następne wersje jak wyjdą)
 • uaktualnione spolszczenie dla Desire Z, N1 i SGS2
 • Ważne
  Spolszczenie dla SGS2 jest dla ostatniej wersji MIUI 2.3.7 – 2.3.9.
  Spolszczenie dla Desire Z i N1 jest dla ostatniej wersji MIUI 2.3.7 – 2.3.23.

  Przypominam, że MIUI dla tych urządzeń zakończyło wsparcie dla MIUI 2.3.7.
  SGS2 ma już oficjalne MIUI v4 na Androidzie 4.0.3 i można na niego przejść.
  Oczywiście spolszczenia dla SGS2 MIUI v4 są do pobrania.

  Desire Z i N1 otrzymały wersję finalną MIUI 2.3.7 czyli 2.3.23 i także zakończono wsparcie.
  Niestety te modele nie dostaną już MIUI v4. Pozostają porty. Aczkolwiek spolszczenia są pod znakiem zapytania, ponieważ porty te sprawiają problemy lub uniemożliwiają spolszczenie.

  Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
  [AuthorRecommendedPosts]
  • Mads

   Dziekuje za SGT. Aczkolwiek po wgraniu najnowszego tlumaczenia, miui sie wykrzacza. Przy uruchomieniu taba pojawia sie komunikat „Aplikacja Launcher zostala niespodziewanie zamknieta.”

   • To zainstaluj rom ale spolszczenie bez Launcher2.apk

    • Mads

     thx

  • Damien Szymanek

   Nie widze spolszczenia dla Xperii Arc S

  • Slawekrusek

   Witam
   Po przejściu z Wm6,5 na MIUI od początku (tj od wersji 2.2….) mam problem z bluetootchem. a mianowicie po sparowaniu słuchawki IQUA issence, podczas połączenia przychodzącego system raz przyjmuje połączenie prawidłowo a raz nie potrafi przełączyć sie na poziom bluetootch i wiesza się. Jestt to bardzo drażniące podczas jazdy samochodem zwłaszcza gdy pomaga tylko wyjęcie baterii. Przy tej okazji nadmienię, że fajną możliwością było korzystanie ze słuchawki bluetootch podczas odtwarzania np mp3 lub filmu – MIUI tego nie ma – a może by tak???
   Poza tą niedogodnością MIUI jest bardzo dogranym systemem.
   Pozdrawiam.

   • Hejt

    Człowieku po co ten off-top. Jeżeli chodzi o jakieś porady lub narzekania to pisz to na wybranym forum. Tutaj raczej pisz uwagi dotyczące spolszczeń, bo jak chyba nie zauważyłeś Acid robi TYLKO spolszczenia i chwała mu za to.

  • Ciopik

   Smutne że DZ nie doczeka się v4 :-(
   Obecna wersja odpada ze względu na nie działającą kamerę i skopany aparat

  • Karol Grabowski

   Mam pytanie: mam DWA kalendarze działające jednocześnie w systemie (??) Na wykresie zużycia bateri jeden cholernie szybko pochłania mi baterię. Da się nad tym jakoś zapanować? Z tego co pamiętam, miałem podobny problem na HTC Sense po instalacji Twittera. (MIUI 2.3.7 dla DS’ki)

   • Hm można to załatwić. Jeśli masz dwa kalendarze to jeden z nich jest od MIUI i nazywa się Calendar.apk a drugi od Google – CalendarGoogle.apk.

    Możesz jeden usunąć. Są dwa sposoby.
    Jeśli masz paczkę zip z romem to usuń na komputerze z niej plik kalendarza (bez rozpakowywania paczki). Znajdziesz je w katalogu /system/app w paczce zip. I po prostu zainstaluj MIUI jeszcze raz (nie wymaga to wipe). Nadmiarowy kalendarz zniknie.

    Drugim sposobem omijajacym instalację jest usunięcie aplikacji przez ADB.
    ADB shell > rm /system/app/CalendarGoogle.apk.
    Szczegóły o tym procesie są na stronie w poradniku od ADB który napisałem.

    • Karol Grabowski

     Hmm, dzięki za szybką odpowiedź, tylko pojawia się pyanie: co jeśli nie ma CalendarGoogle.apk? Mam tylko Calendar.apk, i CalendarProvider.apk

     • Hm, a GoogleCalendar.apk? Bo to niemożliwe by była jedna aplikacja jeśli masz na pulpicie dwie ikony. CaledarProvider.apk to co innego.

      • Karol Grabowski

       Tu nie chodzi o dwie ikony na pulpicie, tylko o wykaz aplikacji działających w tle (Ustawienia->Aplikacje->Zarządzanie Aplikacjami->Wszystkie). Obie nazywają się „Kalendarz”. Mają różną wielkość, a w szczegółach zużycie baterii jedna z nich leci linią ciągłą, podczas gdy druga „pyrka” sobie od czasu do czasu: https://www.dropbox.com/s/qn06pm0vm3156ew/20120813_150721.jpg

      • A to co innego – ja też mam dwie ikony w tym miejscu na najnowszym MIUI 2.8.10. Tak musi byc. Myślę, że jest włączona jakaś synchronizacja. Możesz w Ustawieniach kont wyłączyć synchro kalendarza i wyczyścić dane aplikacji Kalendarz.
       Jak to nie pomoże to raczej tak ma być.

      • Karol Grabowski

       To mnie trochę zmartwiłeś. Bateria schodzi trochę za szybko :/ Popróbuję jeszcze blokowania jednego albo drugiego Kalendarza na firewallu. Zobaczę, jak to będzie z dalszą funkcjonalnością kalendarza.

       Niemniej pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)

      • Karol Grabowski

       Tak sobie zerknąłem na wykres zużycia baterii i mnie trochę naprowadziło… Niedawno bawiłem się w instalowanie i przywracanie Handy Profiles. Jest tam opcja „Kalendarze”, w której jest możliwość zastosowania odpowiedniego profilu dla konkretnego wydarzenia w kalendarzu (np. spotkanie). W głównych ustawieniach programu miałem włączone przy „Lokalizacja, kalendarz – przedział reguła co 1min”. Niestety, interwał nawet 30min jest niewystarczający. Zwłaszcza, że po wyłączeniu reguł program nadal napierdziela przy lokalizacji i kalendarzu. Na razie zastąpiłem go Lamą i jak to mówią: it works like a charm! W wolnej chwili szrajbnę meila do twórcy Handy Profiles.

       Pozdrawiam

       PS. Dzięki @Acid za naprowadzenie na tą synchronizację. Przy okazji podziękowania dla ekipy MIUI za tak szczegółowy wykres zużycia baterii! :D

  • spider

   Dwa kalendarze się wyświetlają po spolszczeniu MiUi2.4.13. Nie przetłumaczono też słowa wyślij w SMS’ach. Po za tymi drobnostkami wszystko super śmiga. Szkoda że ROM Miui+PL tyle zajmuje pamięci (więcej jak Cyjanogen) i później mało zostaje na własne aplikacje (w HTC Desire szczególnie). Natomiast co do wyglądu i szybkości działania – duży +

  • Latosz

   Witam, mam na swoim Samsungu Galaxy S Plus MIUI 2.3.7 i nie działa mi przesył danych, kartę mam z Plusa jakby co. wiecie moze co jest przyczyną? Może jakieś rozwiązania? Pozdrawiam i z góry dzięki

   • Wgraj rom na Android ICS który jest dostępny na stronie. Ten co masz został wydany wieki temu i nikt już nie pamięta co było przyczyną a i autor tego portu już dawno się tym nie zajmuje.