MIUI 13 od Xiaomi.eu w wersji stabilnej

MIUI 13 od Xiaomi.eu w wersji stabilnej

W miarę postępu wydawania aktualizacji MIUI 13 przez Xiaomi w wersji China Stable publikowane są kompilacje tychże wersji od zespołu Xiaomi.eu. Wydaliśmy już nasze ROM-y dla kilku telefonów.

Aktualnie wydania MIUI 13 od Xiaomi.eu w wersji stabilnej dostępne są dla modeli:

Dla wyżej wymienionych modeli aktualizacja MIUI 13 w wersji stabilnej przynosi także Androida 12. W związku z brakiem w pełni działającego TWRP dla Androida 12 konieczna jest instalacja aktualizacji w trybie Fastboot.

Jak to zrobić?

  • Odblokowujemy bootloader, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.
  • Pobieramy odpowiedni ROM dla naszego modelu z odpowiedniego wątku na forum/niedługo ze strony pobierania MIUI 13 stable (najlepiej od razu na komputer). Jeśli paczkę pobraliśmy na telefon — przenosimy ją na komputer.
  • Rozpakowujemy paczkę z ROM-em na naszym komputerze np. za pomocą 7-Zip czy WinRAR-a. Ignorujemy ewentualny błąd nagłówka, który może się pojawić w 7-Zip – nie wpływa on na samą instalację ROM-u.
  • Uruchamiamy nasz telefon w trybie Fastboot i podłączamy go kablem USB do komputera.
  • W przypadku, gdy dokonujemy aktualizacji z MIUI 12.5/Androida 11 od xiaomi.eu bez czyszczenia danych, w folderze, gdzie znajduje się nasz ROM, wybieramy plik pod nasz system operacyjny z dopiskiem fastboot_update_rom.
  • Jeśli natomiast chcemy wykonać tę operację z czyszczeniem danych bądź instalujemy ROM po raz pierwszy, wybieramy plik z dopiskiem fastboot_first_install_with_data_format i potwierdzamy chęć wykonania tej operacji, wpisując YES.
  • Oczekujemy na zakończenie instalacji i ponowne uruchomienie telefonu. Potrwa to ok. 5-10 minut.
  • W przypadku braku reakcji ze strony komputera (brak komunikatów z wiersza poleceń w ogóle przez dłuższy czas) należy się upewnić, że mamy poprawnie zainstalowane sterowniki. Jeśli w Menedżerze urządzeń po podłączeniu urządzenia wyświetla się tylko nazwa “Android” z wykrzyknikiem, trzeba zainstalować bądź zaktualizować dla niej sterowniki w taki sposób, aby pojawiła się nazwa “Android Bootloader Interface”. Poprawne sterowniki można uzyskać np. z narzędzia MiUnlock (ikona zębatki > przycisk Check, drugi od góry > postępujemy zgodnie z komunikatami).
  • Jeśli po uruchomieniu urządzenia zaistnieje problem z zamykającą się aplikacją Uprawnienia bądź samoczynnym restartem do trybu recovery, należy ponownie uruchomić system i wyczyścić dane aplikacji Uprawnienia. Potem będzie już ona działać “jak należy”.
Czytaj też:  Xiaomi wycofuje się z Rosji? Znaczne zmniejszenie dostaw

Xiaomi opublikowało także wersje stabilne dla tabletów z serii Xiaomi Pad 5, lecz aktualnie nie jest planowane wydawanie aktualizacji dla tych modeli od Xiaomi.eu ze względu na brak urządzenia do testów, a także brak możliwości czasowych w zakresie obsługi poprawek Xiaomi.eu pod nową serię tabletów (tworzy je jedna osoba).

ROM-y Xiaomi.eu dla smartfonów z serii Xiaomi 12 zaczną być publikowane w momencie, gdy Xiaomi rozpocznie wydawanie oprogramowania w wersji rozwojowej (beta) dla tych modeli. Wersje stabilne pojawią się w parę tygodni po publikacji wersji rozwojowych.

Prosimy o zgłaszanie błędów związanych z nowymi aktualizacjami w wątkach na forum (powyżej) bądź w komentarzach.

Nie mamy żadnych informacji dot. terminów wydania aktualizacji MIUI Global.

Czytaj też:  Xiaomi ograniczy produkcję smartfonów
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
106 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]