Mi CC9 = Mi 9 Lite na Global!

Mi CC9 = Mi 9 Lite na Global!

Niedawno w Chinach wyszedł kolejny oscylujący między półkami średnią i wyższą Xiaomi Mi CC9. Przy okazji jego premiery informowaliśmy też, że niemal na pewno będzie dostępna wersja Global tego modelu. Dziś wiemy już, pod jaką nazwą – mianowicie… Mi 9 Lite.

Nie, to nie nasz wymysł czy jakiś mało śmieszny żart. Do serii Mi 9 dochodzi dziś kolejny model, co potwierdza wykaz oficjalnie certyfikowanych w sklepie Google Play telefonów.

Zrzut ekranu z kanału Certified Android Devices na Telegramie. Gromadzi on certyfikowane w sklepie Play telefony z Androidem, uzyskując dane bezpośrednio z serwerów Google.

Co myślicie o tym ruchu Xiaomi? Czy to posunięcie pozwoli zapewnić dobrą sprzedaż tego modelu na rynkach poza Chinami? Stosunkowo dobra specyfikacja, bardzo podobna do tej, którą mieliśmy okazję zobaczyć w Mi 9 SE, być może zachęci potencjalnych nabywców, ale też wprowadza kolejne zamieszanie na rynku. Xiaomi walczy praktycznie samo ze sobą, wypuszczając modele, które nie różnią się aż tak znacznie, by dopłacać do tych lepszych. I przynajmniej w najbliższym czasie nie wygląda na to, że to się zmieni…

Źródło: kanał Android Certified Devices


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.