MediaTek rozważa podniesienie cen procesorów nieobsługujących 5G

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Światowy kryzys nie omija również producentów procesorów, w które wyposażone są m.in. smartfony czy tablety. Według doniesień portalu DigiTimes MediaTek rozważa podniesienie cen procesorów obsługujących sieci 3G i LTE, do czego przyczyniają się niższe niż zakładano wyniki sprzedaży układów ze wsparciem dla 5G.

Według źródeł serwisu mniejsza sprzedaż układów powiązana jest ze mniejszymi zamówieniami na produkty MediaTeka od producentów smartfonów z Androidem, m.in. od Xiaomi, vivo czy Oppo. Chińskie marki zakomunikowały swoim dostawcom, iż ich zamówienia skurczą się w stosunku do poprzednich planów o około 20 procent (w przypadku Xiaomi cel ma wynosić od 160 do 180 milionów urządzeń, wcześniej było to 200 milionów). Główną przyczyną takich ograniczeń jest zmniejszenie się popytu na smartfony (co widać po ostatnich badaniach Canalys), a przez to powstawanie zapasów, które trzeba w jakiś sposób sprzedać.

Z tego powodu MediaTek może nie osiągnąć zakładanego na ten rok 20-procentowego wzrostu przychodu rok do roku — stąd zapewne taka, a nie inna reakcja (w końcu żadna firma nie chce tracić pieniędzy). Ewentualna podwyżka cen procesorów może jednak wpłynąć także na wzrost cen smartfonów, które będą w nie wyposażone…

źródło: ITHome, DigiTimes

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner