Material You wkracza do MIUI

Material You wkracza do MIUI

Wraz z nową aktualizacją MIUI w wersji beta 22.1.17 Xiaomi częściowo zaimplementowało pokazane przez Google wraz z Androidem 12 zmiany dotyczące dynamicznego dostosowania się aplikacji i interfejsu pod względem kolorystyki do aktualnie ustawionej tapety, nazwane Material You.

Dlaczego wspomniałem, iż zmiany zostały wprowadzone jedynie częściowo? Chodzi o to, że obecnie nie są one zastosowane do całego interfejsu systemu, a tylko do aplikacji, które Material You obsługują (czyli głównie, choć nie tylko, aplikacji tworzonych przez Google). Zamysł Google’a był taki, aby kolorystyka wynikająca z tapety była zastosowana w każdym miejscu w systemie. Być może w przyszłości Xiaomi popracuje nad obsługą Material You także w swoich aplikacjach, lecz póki co takiego wsparcia nie ma.

Oto zrzuty ekranu z Material You w MIUI opublikowane przez kanał MIUI Beta Info na Telegramie.

Obecnie nie wiadomo, kiedy Material You trafi do wersji stabilnych MIUI.

Czytaj też:  Patent Xiaomi: odłączenie wyświetlacza od reszty urządzenia
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]