Ładowarka o mocy 200 W z certyfikacją w Chinach

Adam Błażejewski
2 komentarze

Niecały tydzień po chińskiej premierze serii Xiaomi 12S, której maksymalna moc ładowania wynosi 120 watów, Xiaomi otrzymało certyfikat 3C dla jeszcze mocniejszej ładowarki — tym razem o mocy 200 W.

Informację o nowej generacji ładowarki przekazał znany bloger @WHYLAB. Obecnie zasilacze o mocy 120 W potrafią naładować baterię telefonu w około 10-15 minut. Kolejna generacja ładowarek o mocy 200 W z pewnością skróci ten czas do kilku minut. Oczywiście sama “kostka” nie wystarczy do naładowania urządzenia z taką mocą; musi ono obsługiwać takie ładowanie.

Grafika pochodzi z portalu Equal Leaks

Warto też zauważyć, że Xiaomi opracowało już chip, który obsługuje szybkie ładowanie o mocy 200 W.  Mowa tu o układzie Surge P1, który ma obsługiwać taką technologię i jest w stanie w pełni naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 8 minut.

Oczywiście istnieją uzasadnione obawy dotyczące żywotności akumulatorów ładowanych taką mocą w tak krótkim czasie. Wydaje się jednak, że Xiaomi nie obawia się tych kłopotów. Obecnie firma nie podaje oficjalnej daty premiery tej ładowarki, jak i żadnych szczegółów dotyczących technologii ładowania. Najwcześniej spodziewamy się premiery ładowarki o takiej mocy wraz z urządzeniami z serii Xiaomi 13 lub Xiaomi MIX 5.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner