Koniec POCO Launchera z Google Play. Nowe wersje tylko dla telefonów POCO

Kacper Skrzypek
2 komentarze

Od 1 kwietnia bieżącego roku Xiaomi zaprzestało rozwoju POCO Launchera w wersji 2.0, który był dostępny w sklepie Google Play. Nowe wersje aplikacji (w wersji 4.0 i wyższej), bardzo upodobnione wyglądem do interfejsu domyślnego launchera MIUI, mają być dostępne wyłącznie na smartfonach POCO.

Takiej informacji można było się spodziewać, zwłaszcza iż obecnie nie można nawet zainstalować starszej wersji launchera z poziomu sklepu Google’a na Androidzie 12 i wyższym (nie byłem w stanie tego zrobić na moim Mi 10T Lite). Nie było jednak dla niej jednoznacznego potwierdzenia aż do dziś, kiedy odnalazłem w kodzie MIUI tłumaczenie odnoszące się właśnie do zakończenia wsparcia i sugerujące zmianę launchera w przypadku Androida wyższego niż 11.

Nowa wersja launchera, oznaczona numerem 4, dzieli bardzo dużo kodu z istniejącym launcherem MIUI, dlatego też nie da się jej zainstalować na telefonach go posiadających (i ze względu na tę zależność trudno będzie o instalację nowej aplikacji na telefonach innych niż Xiaomi). Warto jednak odnotować, że nie wspiera ona na przykład niestandardowych paczek ikon innych niż te znajdujące się w aplikacji Motywy (czyli nie można ich zmodyfikować np. paczkami ze sklepu Google Play).

Informacja własna

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner