Kontrola pojazdu elektrycznego za pomocą smartwatcha — Xiaomi składa patent

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Projekt Xiaomi Auto znajduje się w bardzo zaawansowanym stadium.  W jego ramach najpewniej mocno rozwijana będzie technologia kontroli dostępu oraz sterowania pojazdem, czego dowodem jest patent złożony przez Xiaomi.

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was, iż pierwszy elektryczny samochód Xiaomi może być wyposażony w kamery na dachu. Kolejną rewolucją ma być możliwość otwierania czy też zamykania pojazdu nie tylko za pomocą telefonu, ale również smartwatcha Xiaomi.

W ostatnich latach klucze cyfrowe przechodzą powoli do lamusa. Coraz większym trendem producentów aut jest możliwość dostępu do samochodu za pomocą smartfona. Xiaomi Auto chce iść o krok dalej. Zgodnie z tym, co możemy przeczytać w patencie CN114368357A złożonym w urzędzie patentowym CNIPA, będą istnieć możliwości wykorzystania smartwatcha do sterowania pojazdem. Patent ten nie ogranicza się więc tylko do otwierania czy też zamykania auta.

Grafiki pochodzą z serwisu ithome.com

Za pomocą oprogramowania zaimplementowanego w urządzeniu typu smartwatch lub smartband można będzie uruchomić pojazd. Założeniem tego patentu jest też możliwość zaplanowania trasy z punktu A do punktu B, która zostanie przesłana do komputera pokładowego. Z pewnością to nie jedyne opcje, które Xiaomi chce zaimplementować do swojej technologii, aby wzmocnić swój ekosystem.

Obecnie Xiaomi aktywnie rekrutuje personel do pracy przy projekcie samochodu elektrycznego. W tym roku część pracowników pracujących nad autorską nakładką MIUI zostanie przeniesiona do działu motoryzacyjnego. Firma rozpoczęła budowę fabryki na obrzeżach Pekinu, o czym przeczytać możecie w tym artykule. Celem producenta jest produkcja i wprowadzenie na rynek 150 000 pojazdów rocznie.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner