Nowy interfejs aplikacji Telefon od Google’a

Adam Błażejewski
4 komentarze

Aplikacja Telefon od Google’a jest najczęściej preinstalowaną aplikacją w telefonach z systemem Android (w tym w globalnej wersji MIUI). Google nieustannie poszerza jej funkcje oraz wprowadza zmiany wizualne.

Ostatnia aktualizacja dialera Google w wersji beta zmienia interfejs użytkownika widoczny podczas wykonywania połączeń. Od jakiegoś czasu w aplikacji Telefon przyciski akcji widoczne w trakcie wykonywania połączenia umieszczony były w dwóch rzędach po trzy ikony. Umożliwiają one między innymi dostęp do klawiatury numerycznej, wyłączenie mikrofonu, dodawanie uczestników połączenia, czy też zawieszanie połączenia. Czasami konieczne może być przewinięcie dwóch stron w poziomie, aby zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

Nowa szata graficzna

wersji 90.0.475844574 aplikacji Telefon ekran połączenia zawiera natomiast tylko jeden rząd składający się z czterech przycisków, w tym przycisk Więcej, po którego dotknięciu wyświetlane są dodatkowe opcje dot. połączeń. Nowy układ powoduje, że przyciski znajdują się bliżej siebie niż w poprzedniej wersji interfejsu. Co więcej, od teraz różnią się tłem od reszty interfejsu, ułatwiając ich czytelność.

Dodatkową cechą nowego układu jest to, że przyciski umieszczono bliżej dolnej krawędzi ekranu, co ułatwia dotarcie do nich kciukiem. Warto również nadmienić, że dodatkowe opcje połączeń w górnym rzędzie są wyrównane do prawej krawędzi ekranu, dzięki czemu aplikacja jest łatwiejsza do obsługi jedną ręką dla osób praworęcznych. Nie mamy natomiast informacji, czy aplikacja ta posiada możliwość przełączania wyrównania do lewej strony dla użytkowników leworęcznych.

Nowy interfejs użytkownika jest obecnie w fazie beta; aktualizacja do wersji beta aplikacji nie sprawi, że pojawi się on u wszystkich, ponieważ Google udostępnia go losowym użytkownikom. Nie posiadamy informacji, kiedy zmiany trafią do stabilnej wersji tej aplikacji.

Źródło: androidpolice

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner