Jellyfish JF-01 – “sympatyczny” dron od Xiaomi

Jellyfish JF-01 – “sympatyczny” dron od Xiaomi

Małe, a cieszy. Tak można w wielkim skrócie opisać nowego drona Xiaomi, który w ciągu kilku ostatnich dni trafił do sprzedaży.

Xiaomi Jellyfish JF-01, i to jedna z ciekawostek dotyczących drona, jest dostarczany z specjalnym pudełkiem. To nie tylko sposób na opakowanie. Owo pudełko jest jednocześnie powerbankiem, dzięki któremu ładuje się bateria drona. Za zasilanie quadcoptera zaś odpowiada litowo – polimerowe ogniwo o pojemności 1 100 mAh. Wartość ta pozwala na 6 minut lotu. Ładowanie baterii trwa około 60 minut.

Quadcopter, bo taką formę ma dron Jellyfish JF-01, wyposażony został w funkcję śledzenia i podążania za zdefiniowanymi obiektami, pozycjonowanie oparte o moduł GPS, a także możliwość zapisu wideo w jakości HD, dzięki kamerze 360*. Ta ostatnia oznaczona została standardem 720p HD. Oznacza to możliwość zapisu wideo w rozdzielczości 1280×720 pikseli oraz wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 2560×1440 pikseli.

Czytaj też:  Jutro premiera Xiaomi Civi oraz Xiaomi True Wireless Noise Cancelling Earphones 3 Pro

To nie wszystko. Jellyfish JF-01 zaopatrzono w specjalne czujniki umożliwiające odczytywanie mowy ciała śledzonego obiektu i reagowanie na nie stosownym działaniem drona. Funkcja wykorzystująca czujniki somatosensoryczne jest dostępna z pozycji aplikacji sterującej quadcopterem, którą instalujemy w smartfonie. Dzięki niej możemy m.in. wykonać selfie, machając ręką w kierunku drona (powinien on znajdować się w odległości nie większej niż 3 metry).

Xiaomi Jellyfish jest dostępny w sprzedaży. Można go nabyć choćby w sklepie Gearbest.com. Jego cenę określono na niespełna 450 PLN (115,14 USD).

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.