Jak uzyskać dostęp do Opcji Programisty (Developer Options) w MIUI?

Jak uzyskać dostęp do Opcji Programisty (Developer Options) w MIUI?

Instrukcja objaśnia uruchomienie dostępu do Opcji Programisty (Developer Options) w MIUI. Menu to zawiera ukryte, dodatkowe funkcje w Androidzie, z których korzystają bardziej zaawansowani użytkownicy.

W urządzeniach Xiaomi dzięki Opcjom Programisty mamy dostęp do kilku istotnych funkcji:

  • Mi Unlock status – możliwość dodania konta Xiaomi i weryfikacji z kartą SIM celem rozpoczęcia odliczania do odblokowania bootloadera. Opcja dostępna jest na romach chińskich i global. Obecność karty SIM w urządzeniu po weryfikacji nie jest wymagana.
  • Rozszerzone menu zasilania (3-way reboot) – włączenie dodatkowych przycisków restartu urządzenia np. do recovery, po przytrzymaniu przycisku zasilania. Opcja dostępna w romach xiaomi.eu.
  • Ciemny motyw – włączenie ciemnego interfejsu dla aplikacji systemowych MIUI. Opcja dostępna w romach xiaomi.eu dla niektórych platform (np. Android Pie/Oreo).
  • Debugowanie USB – możliwość rozpoczęcia sesji ADB po USB (odczyt logów, ABD Push/pull).
  • Skala animacji – możliwość ustawienia czasu trwania animacji
Czytaj też:  Koniec bety MIUI takiej, jaką znamy. Zmiany w aktualizacjach

Jak uruchomić Opcje Programisty?

Język angielski

  1. Przechodzimy do Settings > My device > All specs > i klikamy wielokrotnie w MIUI version
  2. Następnie Settings > Additional settings > Developer options

Język polski

  1. Ustawienia > O telefonie > Pełna specyfikacja > i klikamy wielokrotnie w Wersja MIUI lub w Global: Ustawienia > O telefonie > Wersja MIUI
  2. Następnie Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Opcje programisty

Informacja: Jeśli w systemie nie możemy znaleźć Opcji Programisty i nasz rom to nie jest xiaomi.eu to może oznaczać, że posiadamy przerobione lub podrobione oprogramowanie bez aktualizacji. W takiej sytuacji polecamy zapoznać się z tym: https://miuipolska.pl/akcja-serwisowa-oprogramowania-dla-xiaomi-od-micenter/ lub kontakt z serwisem MiCenter.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.