IQUNIX F96 – gamingowa klawiatura od Xiaomi

Maciej Rosiński
3 komentarze

Platforma Youpin Xiaomi jest źródłem coraz ciekawszych urządzeń. Tym razem pojawiło się coś konwencjonanego – klawiatura dla graczy.

Xiaomi IQUNIX F96, bo o niej właśnie mowa, to klawiatura mechaniczna. Jej trójkolorowe klawisze zostały zaopatrzone w przełączniki Cherry MX i oznaczone kolorami dla odseparowania poszczególnych grup klawiszy.

IQUNIX F96 charakteryzuje się wymiarami 372 × 123,5 × 42 mm i wagą 1060 gramów. Nie została pozbawiona bloku numerycznego, a mimo tego jest znacząco węższa od tradycyjnych klawiatur. Stało się to kosztem zmniejszenia przestrzeni pomiędzy klawiszami, co u osoby wykorzystującej klawiaturę do pisania może generować pomyłki, jednak z pozycji gracza może przynieść korzyści w postaci szybszego i łatwiejszego obsługiwania klawiszy. Jej korpus wykonano z aluminium, zaś klawisze wykonano z tworzywa w trzech różnych kolorach, z podziałem na poszczególne grupy klawiszy. Jak przystało na dobrej klasy urządzenie gamingowe, nie zabrakło wielokolorowego podświetlenia RGB klawiszy, z możliwością konfiguracji sposobu podświetlenia.

Klawiatura, co warte zauważenia, dostępna jest w wersji z podświetleniem i bez niego. Jak wspomnieliśmy, w IQUNIX zastosowano przełączniki Cherry MX. I tu również mamy do wyboru przełączniki czerwone, zielone, brązowe oraz zmodyfikowane czerwone.

Klawiatura dostępna jest w wersji zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej, wykorzystującej do połączenia z komputerem technologię Bluetooth 4.0. Ta druga wersja może być sparowana z trzema różnymi urządzeniami, z możliwością dowolnego przełączania się pomiędzy nimi. Oprócz tego, w przypadku takiej potrzeby, może zostać podłączona przewodowo, za pomocą portu USB-C.

Xiaomi IQUNIX F96 trafiła właśnie do sprzedaży. Jej ceny rozpoczynają się od kwoty około 495 PLN (896 juanów) za wersję “z ogonkiem” oraz od kwoty niespełna 660 PLN (1 188 juanów) za model Bluetooth.

Źródło i fot.: Gizmochina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner