Xiaomi Poco X2 w drodze…?

Xiaomi Poco X2 w drodze…?

Model Poco F1 ma szeroką grupę fanów, którzy z utęsknieniem oczekują jego następcy. Ich oczekiwanie może wkrótce się zakończyć.

Model który miałby teoretycznie mieć nazwę Poco F2, będący następcą Poco F1 pojawił się właśnie w Geekbench. I jak sugerują zawarte tam informacje, może nosić nazwę Xiaomi Poco X2.

Poco X2, który został określony nazwą kodową “phoenixin”, uzyskał w teście 547 punktów (test jednego rdzenia w Geekbench 5). Osiągnął również wynik 1 767 punktów w teście wielordzeniowym.

W opisie nie ma informacji na temat konkretnego SoC, jaki znajdzie się na pokładzie Poco X2. Wiemy jedynie, że chip będzie pochodził ze stajni Qualcomma i będzie charakteryzował się 8-rdzeniową strukturą i bazową prędkością 1,8 GHz. Wspomagać go będzie 8 GB pamięci RAM, zaś telefon będzie pracować pod kontrolą systemu Android 10.

Czytaj też:  Xiaomi Mi Pad 5 - znamy globalną cenę

Co ciekawe, nazwa kodowa “phoenix” należy do innego modelu telefonu Xiaomi – Redmi K30, który zadebiutował już w grudniu ubiegłego roku. Czy miałoby to oznaczać, że Poco X2 może być zmodyfikowaną wersją wspomnianego Redmi K30?

Przypomnijmy tylko Poco F1 został oficjalnie zaprezentowany w sierpniu 2018 roku. Na jego pokładzie znalazł się Qualcomm Snapdragon 845, co było swego rodzaju przełomem. Nigdy bowiem wcześniej w tak niedrogim telefonie nie zastosowano flagowego układu SoC. Jednocześnie wbrew pojawiającym się informacjom, w 2019 roku nie ujrzeliśmy następcy słynnego już, i żartobliwie określanego w naszym kraju “Poco komu telefon” ;)

Liczymy na to, że rok 2020 przyniesie godnego następcę Pocophone F1. Co Wy o tym sądzicie?

Czytaj też:  MIUI 21.9.8

Źródło i fot.: Xiaomi Today, za Nashville Chatterclass.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.