HiFi Hybrid Flagship Earphones – nowe słuchawki od Xiaomi

HiFi Hybrid Flagship Earphones – nowe słuchawki od Xiaomi

Xiaomi zaprezentowało nowy model słuchawek dla audiofilów. W przeciwieństwie jednak do większości urządzeń z tego segmentu rynku audio, oprócz wysokiej jakości wykonania i dźwięku, są dostępne w atrakcyjnej cenie.

Xiaomi HiFi Hybrid Flagship Earphones posiadają cztery przetworniki – dwa odpowiadające za dynamikę i dwa za zbalansowanie dźwięku. Te ostatnie umieszczono przed dynamicznymi, aby dodatkowo zwiększyć bogactwo detali w dźwięku.

Xiaomi do elementów generujących dźwięku o najniższych częstotliwościach wykorzystało powłoki silikonowe, zaś do przetworników odpowiedzialnych za tony wysokie – kompozytu tytanowego. Dzięki temu słuchawki powinny mieć świetną charakterystykę dla dźwięków średniotonowych i basowych. Słuchawki, czy raczej doki, podłączane są za pomocą powlekanych warstwą złota złącz typu MMCX. To nie tylko lepsza jakość połączenia, ale i łatwość wymiany samych doków lub przewodu, np. w przypadku ich uszkodzenia.

Czytaj też:  POCO potwierdza wprowadzenie na rynek następcy POCO M3 Pro

Słuchawki mogą pracować w dwóch trybach: przewodowym i bezprzewodowym. W pierwszym, do wyboru mamy zawarte w zestawie przewody z wtykami jack 3.5mm lub USB-C. Ten ostatni przewód dodatkowo posiada wbudowany przetwornik DAC. Jak zapewnia Xiaomi, przewody wykonano z beztlenowej miedzi platerowanej srebrem. W trybie bezprzewodowym podłączymy słuchawki do wzmacniacza DAC z modułem Bluetooth. W tym trybie możemy korzystać z dobrodziejstw technologii Hi-Res SBC, AAC i LDAC.

Xiaomi HiFi Hybrid Flagship Earphones są w przedsprzedaży na Mi.com. Przedsprzedaż trwa do 11 listopada. Dla osób mieszkających poza Chinami, słuchawki można zamawiać choćby z Hifigo.com. Ich cena to w przeliczeniu niespełna 550 PLN (999 juanów).

W pudełku znajdziemy słuchawki, krótki przewód z jackiem 3,5 mm, długi przewód z jackiem 3,5 mm, przewód z złączem USB-C, adapter Bluetooth, 4 pary silikonowych nakładek na doki, 2 pary nakładek na doki wykonanych z pianki z pamięcią kształtu, pudełko, przewód do ładowania z USB-C, parę zauszników oraz instrukcję użytkowania.

Źródło: mi.com

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.