Google nie upublicznia już informacji o wersji aplikacji w Google Play. Bug czy celowe działanie?

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Aktualizacja 4.08.2022, godz. 12:00: Wygląda na to, że informacje o wersji aplikacji wracają już do aplikacji (a przynajmniej są już one u nas widoczne). Wygląda więc na to, że był to bug sklepu, a nie celowe działanie.

Ciekawy ruch ze strony Google. W sklepie Google Play zawsze była możliwość sprawdzenia oznaczenia wersji danej aplikacji czy też gry, która znajdowała się w dodatkowych informacjach o niej. Teraz ta opcja znika; w szczegółach znajdziemy tylko datę ostatniej aktualizacji.

Google nie poinformowało o przyczynach podjęcia tego typu działań ani nie podało też żadnych informacji dotyczących wprowadzenia w życie tej decyzji. O fakcie tym poinformowali sami użytkownicy, którzy zauważyli brak numeru wersji (nie ma jej także u nas – zrzut poniżej). Niektóre portale sugerują, iż może być to błąd aktualizacji sklepu, a nie celowe usunięcie tej informacji. Tak czy inaczej, usunięcie tej informacji nie ma większego sensu, ponieważ decyzja ta pozbawia użytkownika cennych informacji o aplikacjach, które próbuje pobrać, a ponadto informacje o niej wciąż są dostępne w przeglądarkowej wersji Sklepu (zrzut niżej).

Jest to tym bardziej zaskakujące, iż dopiero tydzień temu informowaliśmy Was o małej rewolucji dotyczącej umieszczania aplikacji w sklepie Play, gdzie Google stara się za wszelką cenę walczyć z aplikacjami wprowadzającymi w błąd czy też plagiatami. Tym bardziej usunięcie numeru wersji z informacji dla użytkownika wydaje się być irracjonalne. Poczekajmy na oficjalne oświadczenie kalifornijskiego giganta w tej sprawie i prawdopodobnie ponowne pojawienie się numerów wersji, jeśli rzeczywiście jest to tylko błąd.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner