Globalne problemy z dostawami procesorów

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Od drugiej połowy zeszłego roku opóźnienia w dostawie chipów i wzrost cen stały się głównym tematem przemysłu półprzewodników. Wiele firm wykorzystujących je do produkcji urządzeń cierpi z powodu spowolnienia łańcucha dostaw. Przykładem może być Sony, która stara się pozyskać podzespoły do nowego PlayStation 5. Patrząc na problemy z pozyskaniem podzespołów normalnym jest, iż branża smartfonów również odczuje problemy w nadchodzących miesiącach. Według China Business News rynek smartfonów wykorzystuje najwięcej chipów. Z tego powodu podzespoły te są całkowicie niedostępne. W zeszłym tygodniu Xiaomi zaprezentowało swoją długo oczekiwaną serię Redmi K40 wspieranych przez procesory Qualcomm Snapdragon 888 i 870. Główny konkurent Xiaomi na niektórych rynkach, marka Realme, ma zamiar zaprezentować swój pierwszy tegoroczny flagowy model w postaci Realme GT 5G. Obie firmy przyznają, iż mają duży problem z pozyskaniem i terminową dostawą procesorów.

Xiaomi zabrało głos w tej sprawie. Podczas konferencji poświęconej prezentacji Redmi K40 prezes Xiaomi China Lu Weibing wydał oświadczenie

Występuje ogromny niedobór procesorów w tym roku. Nie odważę się obiecać, iż nie zabraknie ich do produkcji telefonów komórkowych.

Realme też potwierdza problemy z dostępnością procesorów.

Główne chipy Qualcomm i niektóre materiały są niedostępne, między innymi zasilacze.


Jak by tego było mało Quacomm wydłuża dostawę do 30 tygodni.

Według niektórych źródeł łańcuch dostaw podzespołów firmy został wydłużony do ponad 30 tygodni. Cykl dostaw chipów audio CSR Bluetooth przekroczył 33 tygodnie. Tymczasem światowi producenci telefonów komórkowych w tym Xiaomi wprowadzają na rynek kolejne modele smarfonów. Ich liczba niewątpliwie wpływa na opóźnienia w produkcji oraz braki w terminowych dostawach.

Jeden z analityków branżowych z Tajwanu powiedział.

Obecnie procesory do telefonów komórkowych, układy zarządzania energią i mikroprocesory są niedostępne. Sądząc po ogólnych brakach na rynku, przewiduje się problemy z dostawami do końca tego roku.

Na chwilę obecną producenci produkują i prezentują nowe modele urządzeń, jednak najbliższych miesiącach może się to zmienić. Możliwe, iż pojawią się problemy z dostępnością urządzeń różnych marek.

Źródło: Gizchina, Gizmochina, internet.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner