Skocz do zawartości

BRAK SYNCHRONIZACJI KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ Z ZESTAWEM GŁOSNOMÓWIACYM W SAMOCHODZIE


MARCINMIX

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam serdecznie, jestem tu nowy i szukam pomocy.

 Od niedawna jestem posiadaczem XIAOMI READMI NOTE 3 , ogólnie jestem bardzo zadowolony jednak mam pewien problem .

Po sparowaniu poprzez blutooth telefonu z moim zestawem głośnomówiącym w samochodzie OPEL INSIGNIA (DVD 800 NAVI) , mogę odbierać połączenia jednak nie mam dostępu do listy kontaktów (książki adresowej), xiaomi bez problemu się paruje, wcześniej miałem 2 inne smartfony i podczas parowania telefon wywalał informację czy WYRAŻASZ ZGODĘ NA SYNCHRONIZACJE Z KSIĄŻKĄ ADRESOWĄ-wystarczyło raz potwierdzić że zawsze i po każdym wejściu do samochodu miałem dostęp do książki dzięki temu mogłem podczas jazdy wykonywać połączenia do osób z książki jaki i mogłem odbierać (wyświetlała mi się nazwa kontaktu na wyświetlaczu w aucie) , obecnie jak ktoś dzwoni to widzę tylko numer, który nie wiem do kogo należy.

 

W xioaomi podczas parowania z zestawem  nie ma żadnego komunikatu   pytającego o wyrażenie zgody na synchronizację z książką.  Pojechałem do serwisu opla, dokonałem płatnej aktualizacji  softu w aucie jednak jest to samo , w domu mam jeszcze 2 smartfony TELEFUNKEN TD1 na android 4,4 oraz nokię 630 na windowsie , te smartfony bez problemu sie synchronizują z zestawem w aucje, przy 1 parowaniu jest zapytanie o zgodę na dostęp do książki .

 

Proszę o pomoc , co może być powodem ?   może android 5 , a może jest jakaś opcja w ustawieniach?.

Testowałem jeszcze na 2 innych smartfonach , każdy podczas 1 parowania wywala zapytanie o wyrażenie zgody na dostęp do książki.

 

Może jest jakiś starszy soft (starsza wersja android)  , jest to dla mnie bardzo ważna opcja

Zauważyłem, że jak wybierze się kontakt z telefonu, a nie z auta to na wyświetlaczu w aucie pokazywany jest napis NIEZNANY I BRAK NUMERU  , na telefonie normalnie nazwa kontaktu  z numerem. Kolega z branży GSM sugeruje mi ze problem może powodować strona kodowa (soft w aucie nie rozumie chińskiego) 

ustawiałem tez czy ma czytać kontakty z sim czy z telefonu , jest tak samo  , kal dzwoni ktoś z poza ksiązki telefonicznej to w aucie bez problemu widać numer przychodzacy

 

Edytowane przez MARCINMIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamienić domyślą aplikację do obsługi kontaktów. Poszukaj w sklepie Google – z tego, co pamiętam, istnieje kilka dobrych zamienników. Zainstaluj, później zmień w ustawieniach aplikacji domyślą aplikację do obsługi kontaktów (szukaj w: zainstalowane aplikacje, i tam na dole masz kółko, dzięki któremu zmieniasz domyślne aplikacje). Warto też zmienić przy okazji dialer na zgodny z aplikacją kontakty (tego samego producenta).

Wygląda na to, że domyślna aplikacja kontakty od xiaomi nie ma odpowiednich sterowników do obsługi zestawów głośnomówiących w samochodach.

Edytowane przez woland85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety jest to samo nie czyta kontaktów z telefonu. Czy może to jest wina polskiego softu ? mam wersję MIUI 7.0 -- 7.00.16.00 (LHNCNCJ).

dodatkowo nie widzi słuchawki Jabra Supreme

 

Jeszcze jedno bateria nie wytrzymuje 8 godzin i to bez wielkiego dzwonienia, nie mówiąc o grach czy filmach? gdzie tkwi przyczyna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, lato said:

Jeszcze jedno bateria nie wytrzymuje 8 godzin i to bez wielkiego dzwonienia, nie mówiąc o grach czy filmach? gdzie tkwi przyczyna ?

 

A ktoś mówił, że bateria będzie trzymać 8 godzin? Pytam z ciekawości, skąd masz takie informacje?;)

Co do słuchawki - ostatnio parowałem swoją jabrę i wszystko poszło bez problemu, jesteś pewien, że na słuchawce włączasz widoczność przez bluetooth?Poszukaj  na Google parowanie nazwa słuchawki ;)

Edytowane przez Tajniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez używam słuchawki SENNHEISER  VMX-100  -sparowało bez problemu i działa prawidłowo.

Własnie zainstalowałem inny soft od obsługi książki tel , jutro test , wybrałem  TRUE PHONE DIALER  CONTACTS ,dam znać czy sa wyświetlane kontakty.

Zapytam jeszcze czy w tych autach co Wam działa to jest zapytanie po sparowaniu o dostep do ksiązki ? 

 

U mnie w INSIGNII DVD800 NAVI w opcjach zestawu gdzie mam historie połączeń i inne ustawienia-*jedna z zakładek to KSIAŻKA TELEFONICZNA -po wejściu do niej jest info -KSIAŻKA ADRESOWA JEST PUSTA   , mam nadzieję że jutro w tym miejscu pojawia sie kontakty :)

Edytowane przez MARCINMIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , po wgraniu innego oprogramowania zarządzającego dialerem oraz kontaktami, bez zmian -brak dostepu z pozycji samochodu do ksiazki telefonicznej , po wybraniu zakładki w aukcji-KSIĄŻKA TELEFONICZNA - brak kontaktów w książce.

Więc nie jest to raczej wina softu tylko raczej jakis ustawień w smartfonie lub problem oprogramowania w XIAOMI, nie mam juz pomysłu jak uruchomić ta ksiązkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się w INSIGNIA CLUB i jest opisany problem i rozwiązanie, które załatwi ponoć problem w innych autach,i z innymi telefonami , podaję linka

http://insignia-club.pl/viewtopic.php?forum_uri=bluetooth-pod-czenie-sparowanie-telefonu-z-samochodem&t=958&start=&sid=dfd80e0d3cd317e8226c4808e7d0b7c2

trzeba zainstalować soft z google i odpowiednio go ustawic , jutro sprawdzam czy działa. Soft o nazwie bluetooth phonebook jest płatny 7zł(jego  trzeba zainstalowac)-w linku jest opis jak ten soft ustawić- ,. ale jest wersja trial do sprawdzenia wiec nie ma problemu,

 

Jutro dam znać czy ten soft jest skuteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie książkę wczytało do auta. Trzeba jednak było udostępnić kontakty z pozycji telefonu w ustawieniach, w opcjach aplikacji albo aplikacje wybrałem udostępnij i poszło.

Natomiast nadal mam problem jak zgrać 1200 kontaktów z poprzedniego telefonu.

Google zdołał ściągnąć 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KOŃCUUUUUUUUUUU DZIALAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!   - zresetować do ustawień fabrycznych w aucie, wgrac program  bluetooth phonebook  , po zainstalowaniu jest skonfigurowany prawidłowo , teraz sparować z autem , nie będzie zadnego komunikatu o udostepnieniu ksiązki-po 2 minutach jest ksiązka w aucie :|   program trial nie nadaje sie do używania gdyz zmienia jedną cyfre w numerach, wersja pełna kosztuje 7zł, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lato napisał:

U mnie książkę wczytało do auta. Trzeba jednak było udostępnić kontakty z pozycji telefonu w ustawieniach, w opcjach aplikacji albo aplikacje wybrałem udostępnij i poszło.

Natomiast nadal mam problem jak zgrać 1200 kontaktów z poprzedniego telefonu.

Google zdołał ściągnąć 250

Niech kolega poda dokładną opcję do ustawienia w telefonie bo cały dzień spedziłem na zmianie ustawień w opcjach aplikacji oraz aplikacje, i na żadnej konfiguracji nie było ksiązki w aucie.

 

Jesli poprzedni telefon masz na androidzie to nie ma problemu z kopiowaniem kontaktów, jest fajny soft do kopii kontaktów do pliku , instalujesz sobie ten sam soft na xiaomi i ładujesz kontakty z kopii jaką zapisałes na poprzednim telefonie , oczywiscie trzeba pokombinowac z przegraniem na komputer, pożniej do xiaomi -ja używam airdroid do wymiany danych

 

 

Godzinę temu kupiłem pełną wersje  bluetooth phonebook  za 7.32zł i mam sprawe załatwioną

Edytowane przez MARCINMIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Posiadam radio JVC KD-x320BT oraz telefon RN 3. Radio jest wyposazone w bluetooth. Teoretycznie wszystko dziala poza wywolywaniem w telefonie Google Now poprzez dlugie przytrzymanie przycisku sluchawki na radiu. Pojawia sie komunikat na wyswietlaczu radia Not Supported. To samo radio z telefonem Sony Xperia Z dzialalo prawidlowo
w tym rowniez wywolywanie funkcji Google Now. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...