Skocz do zawartości

Mi Pad 5 - klawiatura - polskie znaki


TomekER

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przyszła do mnie oryginalna klawiatura z oficjalnej dystrybucji Xiaomi z aliexpress, niestety nie mogę ustawić na niej polskich znaków. Np. jak wciskam alt+C to zamiast "Ć" wskakuje "Ç". W ustawieniach Gboard od Googla mam wszystko ustawione tak jak należy. Coś jest nie tak w ustawieniach rysika i klawiatury. W ustawieniu "klawiatura fizyczna" wyświetla mi się "Xiaomi Pad Polski", natomiast jak wchodzę w "Wybierz układ klawiatury" mam zaznaczoną "Domyślną". Jak wchodzę w "Skonfiguruj układy klawiatury" to tam mam zaznaczone "Polski Klawiatura Android", ale jak się cofam to dalej widnieje "Domyślna". Załączam 2 zrzuty ekranu, jak to wygląda. Instalowałem inne klawiatury jak Swiftkey, ale były niewidoczne w ustawieniach fizycznej klawiatury. Ktoś ma jakiś pomysł?

Screenshot_2022-01-03-19-53-37-615_com.android.settings.png

Screenshot_2022-01-03-19-54-06-253_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, spróbuj zainstalować tę aplikację:
https://play.google.com/store/apps/details?id=varzan.extraKeyboardLayouts&gl=PL

Na Mi Padie 4 pomagała przy podłączeniu klawiatury Microsofta. 

Jeżeli z tą aplikacją będą Ci działać wszystkie polskie znaki (a nie np kombinacja alt + coś tam nie będzie wywoływać np screenshota) to daj znać bo chcę tę klawiaturę też sobie kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keiran myślę, że to wina oprogramowania, a nie klawiatury, pomimo zaznaczenia opcji polskiej, cały czas widnieje jako "domyślna". Może jeszcze nie działali z tym problemem skoro nie ma jej dostępnej na polskim rynku. Liczę na aktualizację, która to wyjaśni. Do obsługi Xiaomi nawet nie piszę z problemem, bo to cyrk jest. @Crowmaster dzięki, dzisiaj spróbuję i dam znać.  @keiran A co do alt i ikonek to w ustawieniach można to wyłączyć. Jak nie znajdziesz gdzie to daj znać, to Ci odszukam, bo teraz nie pamiętam.

Edytowane przez TomekER
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 08:48, Crowmaster napisał:

Hej, spróbuj zainstalować tę aplikację:
https://play.google.com/store/apps/details?id=varzan.extraKeyboardLayouts&gl=PL

Na Mi Padie 4 pomagała przy podłączeniu klawiatury Microsofta. 

Jeżeli z tą aplikacją będą Ci działać wszystkie polskie znaki (a nie np kombinacja alt + coś tam nie będzie wywoływać np screenshota) to daj znać bo chcę tę klawiaturę też sobie kupić :)

Niestety nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mnie udało się dojść do etapu gdzie:

alt nie wlacza emotek (robimy to w ustawieniach klawiatury google)

prawy alt daje polskie znaki.

Problemy widzę dwa:

alt+a powoduje zrzut ekranu

prawy alt w wordzie lubi przenosic do menu

Dla obsługi polskich znaków kluczowe jest to menu: tam wybrałem język polski.

Screenshot_2022-01-14-14-38-53-300_com.android.settings.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klawiatura Microsoft tak samo się zachowuje. Ja jak kombinowałem to doszedłem do etapu, gdzie trzeba by było przemapowac klawisze, ale pomyślałem sobie, że nie będę się męczył i kupię klawiaturę Xiaomi. Teraz widzę że nic by to nie dało :)

Musimy pomęczyć support, żeby coś z tym zrobili bo problem wydaje się błahy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 22:16, keiran napisał:

Panowie, mnie udało się dojść do etapu gdzie:

alt nie wlacza emotek (robimy to w ustawieniach klawiatury google)

prawy alt daje polskie znaki.

Problemy widzę dwa:

alt+a powoduje zrzut ekranu

prawy alt w wordzie lubi przenosic do menu

Dla obsługi polskich znaków kluczowe jest to menu: tam wybrałem język polski.

Screenshot_2022-01-14-14-38-53-300_com.android.settings.png

Dzięki, Keiran, zrobiłem tak na oryginalnej klawiaturze Xiaomi i można pisać polskie znaki z altem na klawiaturze SwiftKey, a na Google po wyłączeniu emotek przy Alt też nie ma problemów.

A jeśli chodzi o brak dostępności w Polsce, oczywiście to tylko przypuszczenie, ale ja swoją ściągnąłem z Chin mimo że jestem teraz na Tajwanie - w tutejszym sklepie ostatnio dopiero pojawił się stylus - dziś właśnie widzę, że klawiatura też już jest, ale jak pytałem w zeszłym miesiącu to nie wiedzieli czy i w ogóle będzie. Bo klawiatura i stylus w ogóle w zeszłym roku było bardzo ciężko kupić nawet z Chin, więc to może być kwestia zapotrzebowania i po prostu wdrażają to stopniowo.

Edytowane przez nob
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Keiran, zrobiłem tak na oryginalnej klawiaturze Xiaomi i można pisać polskie znaki z altem na klawiaturze SwiftKey, a na Google po wyłączeniu emotek przy Alt też nie ma problemów.
A jeśli chodzi o brak dostępności w Polsce, oczywiście to tylko przypuszczenie, ale ja swoją ściągnąłem z Chin mimo że jestem teraz na Tajwanie - w tutejszym sklepie ostatnio dopiero pojawił się stylus - dziś właśnie widzę, że klawiatura też już jest, ale jak pytałem w zeszłym miesiącu to nie wiedzieli czy i w ogóle będzie. Bo klawiatura i stylus w ogóle w zeszłym roku było bardzo ciężko kupić nawet z Chin, więc to może być kwestia zapotrzebowania i po prostu wdrażają to stopniowo.
Czy alt+ A i alt+ L też działają jak należy czy robi się zrzut ekranu itd?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nob napisał:

Dzięki, Keiran, zrobiłem tak na oryginalnej klawiaturze Xiaomi i można pisać polskie znaki z altem na klawiaturze SwiftKey, a na Google po wyłączeniu emotek przy Alt też nie ma problemów.

A jeśli chodzi o brak dostępności w Polsce, oczywiście to tylko przypuszczenie, ale ja swoją ściągnąłem z Chin mimo że jestem teraz na Tajwanie - w tutejszym sklepie ostatnio dopiero pojawił się stylus - dziś właśnie widzę, że klawiatura też już jest, ale jak pytałem w zeszłym miesiącu to nie wiedzieli czy i w ogóle będzie. Bo klawiatura i stylus w ogóle w zeszłym roku było bardzo ciężko kupić nawet z Chin, więc to może być kwestia zapotrzebowania i po prostu wdrażają to stopniowo.

Ale problem alt+a udało ci się rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisz coś więcej, jaką masz klawiaturę i jaką wersję MIUI. Na moim tablecie jest chińska MIUI 13.0.3, zmieniłem tylko język klawiatury w opcjach jak keiran radził i od razu działało niezależnie od tego jaki mam język pisania na klawiaturze Google ustawiony, a nawet niezależnie od tego czy używam Gboard, czy SwiftKey. Prawy ALT + odpowiednia literka daje odpowiedni polski znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 01:45, nob napisał:

To może napisz coś więcej, jaką masz klawiaturę i jaką wersję MIUI. Na moim tablecie jest chińska MIUI 13.0.3, zmieniłem tylko język klawiatury w opcjach jak keiran radził i od razu działało niezależnie od tego jaki mam język pisania na klawiaturze Google ustawiony, a nawet niezależnie od tego czy używam Gboard, czy SwiftKey. Prawy ALT + odpowiednia literka daje odpowiedni polski znak.

Ja mam tablet z softem eea 12.5.8.0 i klawiaturę oryginalna. Prawy/lewy alt z przyciskiem a uruchamia zrzut ekranu. Przycisk skrótów faktycznie jest i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi Pad 5 w wersji EEA dostał aktualizację do MIUI 13. I niespodzianka - problemy z literką ą zniknęły :-)

A klawiatura dostała więcej opcji personalizacji - można zmieniać skróty z klawiszem funkcyjnym. Szkoda tylko, że aktualizacja bez androida 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dzisiaj. Mi wpadła rano po ręcznym sprawdzeniu.

Informacje o tym że jest znalazłem tutaj: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/nabu/stable beta/V13.0.3.0.RKXEUXM/

Teraz czytam właśnie, że to stable beta. Ja mam zaptaszoną opcję otrzymuj wcześniej, może to faktycznie coś daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeßç! podepne sie. 

mam aktualizacje do miu13 i faktycznie zniknela kombinacja do zrzutu ekranu przy alt a - ale polskich czionek na klawiaturze bt nadal nie ma co widac na na tescie, ktory pisalem. co z tym zrobic? 

 

myslicie, ze to juz ostatnia aktualizacja w tym temie? czy dorzuca cos co sprawi, ze polska zcionka wroci na ekran ,,,,,

 

a moze w Sejmie, ustwa zlikiwoowali znaki diakretyczne -- to by pomoglo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wyimek napisał:

czeßç! podepne sie. 

mam aktualizacje do miu13 i faktycznie zniknela kombinacja do zrzutu ekranu przy alt a - ale polskich czionek na klawiaturze bt nadal nie ma co widac na na tescie, ktory pisalem. co z tym zrobic? 

 

myslicie, ze to juz ostatnia aktualizacja w tym temie? czy dorzuca cos co sprawi, ze polska zcionka wroci na ekran ,,,,,

 

a moze w Sejmie, ustwa zlikiwoowali znaki diakretyczne -- to by pomoglo 

 

W klawiaturze dedykowanej do pad 5 trzeba w ustawieniach na poziomie klawiatura i rysik ustawić język polski.

Jeśli masz jakąś inną klawiaturę to nie mam pojęcia. Ale sądzę, że ona się gdzieś pojawia w opcjach, powinna tam być możliwość wyboru języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TomekER napisał:

Zaktualizowalem do 13 i nadal nie mam polskich znakow... W ustawieniach klawiatury zmieniony na jezyk polski, pobralem tez aplikacje, o ktorej kolega wyzej pisal i nic. Wrzucicie zrzut ekranu, jak to u Was wyglada w ustawieniach?

Zerknij na mój post z 14 stycznia. Wg mnie to jest kluczowe ustawienie żeby mieć polskie znaki. Żadna zewnętrzna aplikacja nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keiran wszystko mam ustawione tak, jak Ty.

Co do alt+klawisz:

alt+z - nic nie wyskakuje (nawet samo z)

alt+o - jak wyzej

alt+a - jak wyzej

alt+n - jak wyzej

alt+l - jak wyzej

alt+c - pojawia sie ç

alt+e - przy pierwszym nacisnieciu e nic sie nie pojawia, przy drugim symbol ´

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

A ja mam zapytanie czy ktoś korzysta z myszki? mianowiecie chodzi mi o to czy można gdzieś edytować szybkość jej? bardzo wolno mi działa. Czy to zależy od modelu myszki może, zwykła blutetooth moja. Fajnie by było jeszcze mieć wskaźnik jak na pc a nie kółko 😕  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...