Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note 10 – propozycja wzbogacenia ustawień dotyczących oszczędzania baterii


kanios

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępnie wspomnę, że posiadam telefon Xiaomi Mi Note 10 / Mi CC9 Pro z zainstalowaną nową wersją softu MIUI 12.3 20.11.18 (rozwojowa)

W celu wydłużenia pracy telefonu na jednym cyklu baterii, skorzystałem z aplikacji Autoamte, którą odpowiednio skonfigurowałem (stworzyłem skrypty), który o godzinie 23:00 wyłączała komunikację typu (NFC, LTE, jasność ekranu, etc.), a o godzinie 7:00 włącza je na nowo. Utrudnieniem przy wykorzystaniu takiego podejścia jest fakt, że należy mieć doinstalowanego Magisk (SU) i przy każdym update softu należy go doinstalowywać oraz uruchamiać skrypty w Automate.

W związku z powyższym zastanawiam się, czy była możliwość rozwoju natywnego narzędzia (Ustawienie > Bateria i wydajność > Zaplanowane zadania > + Dodaj własne) o nowe funkcje w mojej ocenie brakujące:

- NFC

- Hotspot WiFi

- Nie obracaj

- Poziom głośności dźwięków

Jestem świadom, że pozostałe opcje (motyw systemu – ciemny, tryb czytania) można skonfigurować indywidualnie w określonych godzinach doby - klikając dłużej na ikony w górnej belce. Zmiana umożliwiłaby na odejście od app Autoamte na rzecz natywnego rozwiązania, które spełniałoby wszystkie założenia.

Przyznam iż nie mam pojęcia, czy powyższa zmiana, powinna by kierowana do wersji MIUI Polska, czy też Global i tam ją kierować.

screen.jpg

Edytowane przez kanios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...