Krzysztof_Z

Xiaomi Mi Wifi Repeater 2 WiFi FIX - jak naprawić połączenie Repeatera z Wifi UPC

Recommended Posts

Witam, chciałem wam pokazać jak zmusić urządzenie Xiaomi Repeater v2  do działania z siecią Wifi UPC na przykładzie modemu Connect Box.

Dzięki temu będą wam działać wszystkie strony internetowe a sam Repeater nie powinien samoczynnie się rozłączać. Aby tego dokonać musimy zalogować się do ustawień naszego Modemu UPC i zmienić szerokość Kanału. Jeżeli wartość ta jest źle ustawiona to jak już wspomniałem, wasz Repeater będzie co chwilę się rozłączać i nie będzie wam działać większość stron internetowych.

W razie czego jak wam się nie chce czytać to stworzyłem tutorial video i wrzuciłem go na YT, tutaj link: https://youtu.be/qawyRdR1_4Y

A tu opis czynności:

Na komputerze bądź będąc podłączeni pod nasze wifi UPC za pomocą telefonu na początku w przeglądarce wpisujemy następujący adres:

http://192.168.0.1

Jako hasło wpisujemy settings password który znajduje się na nalepce naszego modemu na jego spodzie.

Po zalogowaniu klikamy na: “Ustawienia Zaawansowane”, potem wybieramy “Sieć WiFi”

następnie “Sygnał Wifi” i ustawieniach dotyczących Częstotliwości 2.4 gigaherca zmieniamy wartość w opcji “Szerokość kanału” z wartości “20 Mhz” na wartość “20/40 Mhz”. Na końcu klikamy  zapisz zmiany. Po odczekaniu kilkunastu sekund Router powinien działać na nowych ustawieniach.

Po zmianie tych ustawień wasz Repeater powinien działać w prawidłowo.

Jeżeli wam to nie pomoże to zmieńcie kanał w ustawieniach routera na jakiś inny (wybierzcie liczbę mniejszą niż 11)

Innym sposobem na sprawdzenie czy Repeater  działa prawidłowo i czy to nie jest wina naszego rutera jest stworzenie za pomocą telefonu z androidem HotSpota i podpięcie się pod tego HotSpota za pomocą Xiaomi Mi Repeater’a  2. Bierzemy wtedy inny telefon i sprawdzamy czy po podłączeniu się do sieci WiFi generowanej przez nasz Repeater wszystko działa w porządku.

Pozdrawiam, Krzysztof.

Edited by Krzysztof_Z