Skocz do zawartości

MiBox S mimo że podłączony do wifi 5GHz to pracuje b. wolno


PorterXL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w domu łącze 100Mb/s.

MiBox S podłączony do starego routera 2,4GHz zacinał się na wszystkich apkach typu YouTube, Netflix, Kodi - więc wymieniłem router na 5GHz (TP-link Archer C6) i teraz na wszystkich urządzeniach oprócz MiBoxa testy WiFi pokazują ponad 100MB/s (wcześniej 50-60Mb/s) a Mibox tak jak wcześniej na starym routerze pokazuje 10Mb/s. W sumie MiBox stoi blisko nowego routera więc nie mam pojęcia o co chodzi.

Najdziwniejsze że przy pierwszym uruchomieniu nowego routera Mibox śmigał aż miło na wszystkich apkach. Każde kolejne uruchomienie to porażka... Czy ktoś wie w czym może tkwic problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz mieć nie tak, na pewno podłączyłeś wifi na 5Ghz ? ten router jest dwu zakresowy Ściągnij apke np test.netSpeed i zobacz jaką sieć ci wykrywa na pierwszym ekranie będzie info o sieci.
Jeżeli będzie 5 GHz to przeprowadź test i zobacz wynik u mnie przy necie 150 wyciąga ok 110 . Jeżeli twój wynik będzie nadal 10 to restart boxa do fabrycznych, jak nie pomoże możesz jeszcze spróbować uruchomić np na telefonie punkt dostępowy i połączyć sieć na miboxie jak nadal będzie 10 to najprawdopodobniej uszkodzony moduł wifi.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...