Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Drone Mini


Kochia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Posiadam redmi note 4 oraz wczoraj przyszedł mi Xiaomi Mi Drone Mini (premiera w kwietniu była)... I tutaj zaczęły się problemy. Mój telefon nie widzi sieci wifi drona (5ghz) pomimo, że spokojnie widzi inne sieci obsługujące oraz działające na tym paśmie. 

Aplikacje do sprawdzania sygnału typu wifi Analizer, także nie znajdują wifi drona. Co za tym idzie nie jestem w stanie połączyć aplikacji do obsługi maluszka z nim samym. Poniżej kilkanaście kroków jakie sprawdziłam bądź też zrobiła... Niestety rozwiązania problemu nie znalazłam.

  • Aplikacja do obsługi drona:
    • ściągnięta poprzez QR code z instukcji opsługi (chińska)
    • ściągnięta poprzez google store (anglojęzyczna)
    • logowanie do aplikcaji poprzez konto mi, jak i fb
    • pasmo wifi 5ghz na aplikacji działa i ma status aktywny.
  • Telefon:
    • Xiaomi redmi note 4
    • zmieniłam pasmo z automatycznego na 5Ghz
    • użyłam tricku z trybem samochodowym (Zaczerpnięte z grupy fb dedykowanej dla tego drona ;As some Mitu Drone fans are having problems with wifi connection due to "regional" restrictions, some channels used by the 5G WiFi are not visible from Android Smartphones, MiTu use 149 channel (5745 Ghz), drone guru Marco Fanuntza offered a solution: if you are in Europe and your Android Device cannot see WiFi I found a trick!  -Set Aeroplane mode in your smartphone -Reboot and stay in aeroplane mode, don't activate your SIM (is important this is the trick) -Now turn on your WiFi and turn on your Xiaomi MiTu -Happiness!!! Network 5G with channel 149 is visible!)
    • Zmieniłam region na usa oraz singapur
  • Dron:
    • Został naładowany do 100%
    • próba zmiany pasma z 5GHz na 2,5GHz (http://bbs.xiaomi.cn/t-29476735 )
    • punkt 5 nie działa u mnie ponieważ mój laptop nie widzi drona na usb jeśli ten jest wyłączony...

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł, którego jeszcze nie zastosowałam... będę wdzięczna.

Edytowane przez Kochia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy udało się może połączyć? Zobaczyć wi-fi? Mam podobny problem, co prawda z dronem Xiaomi MITU, ale wygląda to dokładnie jak w Twoim opisie i próbowaliśmy z mężem wszystkim wynalezionych sposobów, włącznie z tym co opisujesz. Jeden wyjątek: komputer widzi go przez wi-fi, na systemie Windows 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.06.2018 o 16:48, Kochia napisał:

 

  • Dron:
    • Został naładowany do 100%
    • próba zmiany pasma z 5GHz na 2,5GHz (http://bbs.xiaomi.cn/t-29476735 )
    • punkt 5 nie działa u mnie ponieważ mój laptop nie widzi drona na usb jeśli ten jest wyłączony...

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł, którego jeszcze nie zastosowałam... będę wdzięczna.

Dziś również dopadł mnie problem z wifi na własne życzenie, bo zmieniłem ustawienia wifi w ustawieniach aplikacji, a to przełącza drona automatycznie na częstotliwość 5GHz 149 channel (5745 Ghz), a opcja z trybem samolotowym na miui 10 w mi5 nie widzie kanału 149

Problem z komputerem który nie widzi drona rozwiązuje się instalując driver który jest do pobrania w paczce z linka który podałaś http://bbs.xiaomi.cn/t-29476735 

Instalując firmware musimy pamiętać, iż ta operacja czyści flash razem z danymi czyli nagranymi filmami, zdjęciami, po zainstalowaniu wg instrukcji po wyciągnięciu baterii z drona i włączeniu go na nowo mamy pasmo 2,4GHz

A teraz przejdźmy do mojego pytania. czy ktoś próbował już europejski firmware, który konfiguruje domyślnie drona na 100 kanale 5Ghz co rozwiązuje wiele problemów? Czy wszystko działa jak należy? Niewiele znalazłem na ten temat jak do tej pory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...