Recommended Posts

Cześć! 

Mam pytanie, czy w ogóle takie rozwiązanie jest możliwe. 

Dużo dzwonię i ze względu na oszczędność czasu (wybieranie numeru przez kliknięcie) i wygodę, chciałbym połączyć telefon z laptopem i wykonywać połączenia bezpośrednio z laptopa z wykorzystaniem słuchawek USB z mikrofonem. 

Założenia:

1) Wyświetla się mój numer telefonu komórkowego u odbiorców

2) Połączenia naliczane są na mój abonament

Telefon to Mi4c, Android 7.0 NRD90M, Miui 8.5.1.0(NXKCNED) w laptopie Winda 10. 

Do tej pory próbowałem aplikacji AirDroid - już było całkiem blisko ;-) Natomiast problem taki, że aplikacja wybiera numer telefonu i pisze 'proszę kontynuować połączenie przez telefon' (czy coś w tym stylu) to znaczy nie ma możliwości wykorzystania laptopowego mikrofonu/głośników. Jedynie przyspiesza wybieranie numeru.

Druga opcja to TelePlay - udało mi się odgrzebać informację, że kiedyś odpalili aplikację, która realizowała takie funkcje, ale chyba w 2014 zrezgnowali z niej. Napisałem już do nich z pytaniem  o alternatywy. 

A do Was piszę, bo pomyślałem, że być może jest dedykowane oprogramowanie do Xiaomi? Apple ma jakoś te swoje jabłka pointegrowane, że działa im to. 

Dlatego pytania:

1) Czy znacie rozwiązanie w jaki sposób mógłbym zrealizować taką funkcję na Mi4c?

2) Jaki sprzęt bym musiał mieć żeby to zrealizować?

Pozdrawiam,

Tomek

Edited by dotomka