Jump to content

Mi4c vs Redmi 5

Slazer
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, zastanawiam się nad kupnem jednego tytułowych bohaterów. Mi4c oczywiście używany. Miał ktoś może porównanie tych dwóch smartphoneów? Obecnie mam (a raczej miałem) LG G2. Telefon wykorzystuję do nawigacji (Yanosik), do przeglądania internetu, oraz czasami do zrobienia jakiegoś zdjęcia. Granie w Portala czy inne GTA już mi przeszło, więc myślę że wydajność nie ma aż takiego znaczenia. Zastanawia mnie czy zwykłe HD w Redmi 5 da radę (słyszałem że przy takim PPI bez bezpośredniego porównania nie zauważymy różnicy po między HD a FHD). Jeżeli telefon będzie chodził tak płynnie jak Mi-2s to będę w pełni zadowolony (nie wiem dlaczego, ale Mi-2s chodził płynniej od LG G2). Redmi 5 plus raczej odpada ze względu na gabaryty.

Dnia 2/2/2018 o 10:27, Slazer napisał:

Dzień dobry, zastanawiam się nad kupnem jednego tytułowych bohaterów. Mi4c oczywiście używany. Miał ktoś może porównanie tych dwóch smartphoneów? Obecnie mam (a raczej miałem) LG G2. Telefon wykorzystuję do nawigacji (Yanosik), do przeglądania internetu, oraz czasami do zrobienia jakiegoś zdjęcia. Granie w Portala czy inne GTA już mi przeszło, więc myślę że wydajność nie ma aż takiego znaczenia. Zastanawia mnie czy zwykłe HD w Redmi 5 da radę (słyszałem że przy takim PPI bez bezpośredniego porównania nie zauważymy różnicy po między HD a FHD). Jeżeli telefon będzie chodził tak płynnie jak Mi-2s to będę w pełni zadowolony (nie wiem dlaczego, ale Mi-2s chodził płynniej od LG G2). Redmi 5 plus raczej odpada ze względu na gabaryty.

Odpusc mi4c tak szczerze radze. Ten telefon mial premiere 2.5 roku temu. Nigdy nie nalezal do energooszczednych, a uzywka nawet jesli kupowana ponad rok temu (pod koniec 2016 chodzily po okolo 90-100$) bedzie juz zajechana. Oryginalnej baterii raczej nigdzie nie znajdziesz, dragon-tt wysyla tylko do Rosji, a zamienniki to zawsze beda tylko zamienniki.

Piszesz o gabarytach, wiec zobacz sobie to porownanie:
https://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Xiaomi-Redmi-5-Plus,Xiaomi-Redmi-5,Xiaomi-Redmi-Note-4/phones/10754,10753,10212
Redmi 5 plus / redmi 5 / redmi note 4

Moze zastanow sie nad rn4, albo nad kupnem redmi 4x (5") ktory po uber promocji z piatku, bedzie pojawial sie na allegro/olx w cenie w okolicach 400-450zl (wersja 3/32 z 24m gwarancji od oficjalnego przedstawiciela w PL).
Redmi 5 i 5 plus to bardzo nowe telefony i raz ze podatek od nowosci, dwa nie wiadomo czy czegos nie maja "nie tak". 
Chyba ze bardzo zalezy ci na stosunku ekranu 18:9 wtedy kombinuj. 

• Like 1

Dzięki za odpowiedź. Z baterią mam o tyle fajnie, że zawsze mam gdzie podładować. Właśnie ciekawi mnie te 18:9, szkoda że nie można wypożyczyć telefonu na tydzień. Z gabarytami bardziej chodzi mi o szerokość, 5,5 cala 16:9 jakoś tak niewygodnie mi się trzymało. Chyba zostało mi poszukać w jakimś stacjonarnym sklepie LG G6 i porównanie sobie (G6 ma prawie że te same gabaryty co Redmi 5). Z opcji jakie widzę to naprawa LG G2, kupno nowego Redmi 5, używanego Mi4c, lub LG Q6 z dwudziestoma paroma miesiącami gwarancji. No nic, będę musiał podjąć jakąś decyzję.