Skocz do zawartości

mi5s czy mi6 - cena i bezpieczeństwo


so_high

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych dwóch modeli: mi5s lub mi6. Znakami zapytania są miejsce dystrybucji (PL/China), a co za tym idzie cena, bezpieczeństwo transakcji oraz serwis gwarancyjny.

Co byście wybrali:

nowy mi6 z Chin kosztuje 1550 pln (+Vat) ibuygou.com/p-xiaomi-mi6--qualcomm-snapdragon-835-2-45ghz-6gb-ram-64gb-rom
czy nowy mi5s z Polski 1450 pln fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5S-364GB-BIALY

A może znacie inne tańsze i pewne sklepy (gdzie sami również byście kupili) z tymi dwoma modelami w dystrybucji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
29 minut temu, so_high napisał:

Czy ktoś pomoże, czy są jakieś zastrzeżenia do poniższej oferty? Czy możliwa gwarancja 24M w PL?

xiaomi-mi6-64-gb-rom-6gb-ram-snap-835

Na moje to tak srednio, patrz co pisze w aukcji:

- Posiada gwarancję producenta - Realizacja w Polsce !!!My załatwiamy wszelkie formalności po otrzymaniu telefonu od Państwa

To pierwsze to maslo maslane, bo jak niby gw producenta realizowana w w Polsce, no i jakie formalnosci? To sugeruje ze po prostu telefon jest wysylany do chin na gwarancje. Czyli kupowany prze chinskiego posrednika, a potem sprzedawany na allegro. No tak srednio bym powiedzial.

Niby pozniej jest napisane ze wystawia tylko paragon fiskalny, w naglowku sa informacje o fakturze. Cholera wie co to za "sklep". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

zastanawiam się nad zakupem MI6 z Gearbest lub Banggood i mam pytanie odnośnie różnicy pomiędzy tymi akucjami:

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi6-Mi-6-5_15-inch-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1144113.html?p=7919036951012201610Z

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_705268.html?lkid=11566579

W jednej ROM opisany jest jako International a w drugim jako Global.

Czy jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, so_high said:

A tu, czy są haczyki?

olx.pl/oferta/xiaomi-mi6-6gb-64gb-black-global

Co do gwarancji, odpisali, że wysyłają do serwisu we Wrocławiu. Faktura VAT. Pozytywnie na allegro:  allegro.pl/uzytkownik/37742952/oceny .

Co powinienem jeszcze na miejscu zweryfikować?

Proponowałbym Ci jednak zainteresować się zakupem z Ibuygou. Mi6 w wersji 6/64 kosztuje teraz 389$. Doliczając do tego 2 letnią gwarancję w EU, ubezpieczenie od VATu, koszty przesyłki i jakiś kupon zniżkowy to cena wyjdzie Ci podobna do tej w OLX, lub nawet niższa, a jednak masz pewnego sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...