Skocz do zawartości

Aplikacja do przełączania preferowanej sieci


juveadamo

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to że mieszkam w miejscu gdzie zasięg sieci LTE nie zawsze jest dostępny a mając ustawione żeby był domyślny LTE telefon dąży żeby taki był. Co wg mnie wpływa na długość pracy na baterii. W pracy mam zasięg LTE lub LTE+ i bateria lepiej trzyma. No chyba że się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, juveadamo napisał:

Chodzi mi o to że mieszkam w miejscu gdzie zasięg sieci LTE nie zawsze jest dostępny a mając ustawione żeby był domyślny LTE telefon dąży żeby taki był. Co wg mnie wpływa na długość pracy na baterii. W pracy mam zasięg LTE lub LTE+ i bateria lepiej trzyma. No chyba że się mylę ?

LTE to tryb przesyłu danych. Po połączeniu z Wi-Fi każdy przesył danych via GSM jest automatycznie wyłączany. Nie bardzo więc rozumiem potrzeby powstania tego wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, juveadamo napisał:

Ok,  czyli nie ma wpływu na baterię że raz jest zasięg sieci 3g a raz LTE ?

Polecam ten artykuł:

http://pclab.pl/art64731.html

Generalnie pozostawienie trybu wyboru sieci na automatycznym nie spowoduje szybszego zużycia baterii. Zależy od tego, w jakiej odległości są nadajniki, jaka jest siła sygnału, etc. I to ma znaczenie dla trwałości baterii, a nie kwestia rodzaju nośnika sieci, czy to LTE czy 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...