Jump to content

GPS - lagi w czasie nawigacji, obracanie pozycji.


Lockwood

Recommended Posts

Myślałem, że opisywany problem ma coś wspólnego z temperaturą, jednak odtworzyłem go w warunkach normalnych (nawigacja telefonem "pod szybą", w nocy, temp. otoczenie ok. 20 st. C, podpięte ładowanie, włączony tylko GPS).

 

Co się dzieje? Google Maps i AutoMapa po pewnym czasie zaczynają niemiłosiernie lagować, telefon wkracza wręcz w granicę używalności, nie da się płynnie niczego zrobić. Dodatkowo telefon ma problem po pewnym czasie z określeniem kierunku jazdy (pokazuje, że jadę bokiem).

 

Sprawdzałem temp. podzespołów i bateria miała wtedy ok. 43-44 st. C, procesor ok. 61. Wolnej pamięci jest ok. 200 mb.

 

Zrobiłem reset i odpaliłem mapy od nowa - problem zniknął na dłuższy czas, mimo, że temp. pozostały praktycznie takie same. Lagi znikają również w momencie wyłączenia modułu GPS.

 

W Trickster Mod zauważyłem, że w momencie występowania problemu użycie CPU jest na praktycznie 100 % - działają tylko dwa pierwsze rdzenie, z maksymalną częstotliwością. Włączenie opcji throttling nic nie daje.

 

Dodatkowo po wszystkim zdarza się, że GPS się nie wyłączy - po wciśnięciu przycisku zostaje cały czas gdzieś w tle i zżera baterię.

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

OK. W takim razie może to problem... ładowania? Jakiej ładowarki używasz w samochodzie?

 

U mnie problem skorelowany jest z tym, że nawet podczas ładowania "procenty" baterii spadają - ładowarka niestety byle jaka, ze stacji benzynowej.

 

Jak wyłączę GPS to ładuje ok.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...