Skocz do zawartości
  • 0

Zakup nowego smartfona


ziXen

Pytanie

Witam serdecznie Was, jest to mój pierwszy post na forum, miejmy nadzieję że nie ostatni :)

 

Nastał czas sprzedaży mojego smartfonu którym był Galaxy S4 (bardzo dobry swoją drogą),

I teraz chciałbym rozejrzeć się za Xiaomi. Zamówiłem już wcześniej model Redmi 4 Pro 3/32 na Allegro w kwocie 633 złote, ale mi nie przyszedł i chyba się z tego cieszę, kasa wróciła mi na konto.

 

Mam kilka wymogów, nie są duże ale jednak jakieś są:

- Wyświetlacz większy niż 5 cali - bo już taki miałem i chciałbym spróbować czegoś większego, lecz w ostateczności może oczywiście być pięciocalowy,

- Pamięć ram 3 lub 4 Gb, wiem że 2 Gb to za mało,

- Jest nagonka na procesory a ja słyszałem że MediaTek nie jest tak dobry jak Snapdragon, interesuje mnie 2-2,2 GHz,

- Aparat nie musi być super świetny, ot taki niedzielny fotograf, fajnie jakby były dobre, ale im lepszy aparat tym lepiej (wiem że o to trudno),

- Bateria - słyszałem że są modele z 4100MAh ale jest to niższa półka, chciałbym wytrzymać chociaż dzień, ale 2-3 dni to byłby dla mnie kosmos.

- Pamięć wewnętrzna wystarczająca 32Gb na spokojnie - ewentualnie 16Gb albo i mniej ponieważ mam kartę pamięci 32Gb.

- Dobrze by było mieć to LTEB20 , ale nie jest to wymóg konieczny,

- Dobrze byłoby otrzymać jakąś choćby szczątkową gwarancję. 

- Cena do 1000 zł , może być lekka zwyżka.

- Potrzebuję telefonu do: Połączeń, Smsów, Youtube, Facebook, Snapchat, 

Ogólnie zastanawia mnie model mi5 - w Kielcach jest za 1150 zł, ale gdzieś słyszałem że nie warto brać z Polski, bo gwarancją można co najwyżej Origami poskładać.

Interesowały mnie też modele: Elephone P9000 ze względu na aparat, Leeco LeTV Max 2 - ze względu na wydajność przy niskiej cenie. 

Ogólnie słyszałem że Redmi to budżetówka , a Mi flagowce. Tylko czy warto skoro parametry są porównywalne a po dwóch latach telefon to już staroć? 

 

Ogółem dylemat, proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...