Skocz do zawartości

Jak zainstalować miui "na czysto" ?


massek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

do tej pory nie miałem z tym problemu jednakże podczas dzisiejszej próby instalacji nowej wersji miui natknąłem się na kłopoty. Otóż zawsze instalowałem system na czysto (czy to na rn3p czy mi5) za pomocą trybu edl lub fastboot, natomiast dzisiaj chciałem zaktualizować swojego mi5 z wersji dev 6.11.10 do wersji 7.4.20 i niestety telefon w ogóle nie chce mi wejść w tryb edl. Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji, zrobiłem też kabel deep flash i dalej nic. Bootloader mam zablokowany. Powiedzcie mi drodzy użytkownicy miui jak teraz wygląda  proces czystej instalacji miui? Będę wdzięczny za sugestie.

Edytowane przez massek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@massek

To zainstaluj sobie przez MiFlash z mojego postu (z tamtego poradnia) ale pobierz system z 

Będzie to najnowszy Global Developer - Android 7 i na nim odblokuj bootloader.

Sprawdź czy masz opcje: 

Spoiler

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Oczywiście już TWRP i reszta z moich postów cie nie interesuje.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym tak zrobić, że przez aktualizacje od razu do najnowszego, ale raczej jak teraz nie mogę włączyć edl to i na nowszym nie będzie takiej możliwości a wtedy będę miał zasyfiony system tym bardziej, że jest to przesiadka z andka 6 na 7, dlatego wolałbym kompletnie czystą instalację zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Ah... Panowie... a któryś z was wpadł na to, że 6.11.10 jest na andku 6.1, a 7.4.20 już na andku 7.0? Nie? To życzę powodzenia w uceglaniu telefonu, będziecie mieć piękny przycisk do papieru...

Więc najpierw instaluj normalnie, do andka 7.0, a potem się baw w EDL i czyszczenie... (po cholerę w ogóle czyścić tel po aktu? Jaki tu sens?!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...