magog Opublikowano 31 Marca 2017 Opublikowano 31 Marca 2017 Witam. Wczoraj odebrałem kupionego przeze mnie na aliexpres. xiaomi mi 5. Pierwsze co zrobiłem po uruchomieniu to stawiałem blokadę na odcisk palca i ustawilem długie hasło skladajace się z 18 cyfr bo stwierdziłem, że skoro odblokowywanie telefonu odciskiem będzie przeze mnie używane na codzień to hasło może być długie. Niestety coś pomieszalem w haśle i teraz nie potrafię go poprawnie wpisać.nie udało się przywrócić ustawień fabrycznych z poziomu telefonu bo zostałem poproszony o podanie hasła. Walczyłem więc telefon żeby zrobić hard reset jednak to również się nie udało z uwagi na zablokowany bootloader.teraz po włączeniu telefonu muszę wpisać hasło przed uruchomieniem i nie da się go odblokowac przez odcisk palca. Bardzo proszę o porady co z tym faktem zrobić bo na ta chwilę telefon jest całkowicie bezuzyteczny:-(
majdan12 Opublikowano 31 Marca 2017 Opublikowano 31 Marca 2017 @magog MiFlash z zaznaczonym Flash All, system z Spoiler http://en.miui.com/a-234.html
magog Opublikowano 31 Marca 2017 Autor Opublikowano 31 Marca 2017 @majdan12 co mam zrobić z tym MiFlash, pewnie to głupie pytanie ale nie jestem za bardzo w temacie, to mój pierwszy telefon tej marki
majdan12 Opublikowano 31 Marca 2017 Opublikowano 31 Marca 2017 @magog Poświęć trochę czasu na przeszukanie forum, bo wszystko zostało wiele razy opisane, krok po kroku.
magog Opublikowano 31 Marca 2017 Autor Opublikowano 31 Marca 2017 najpierw napisałem, a potem zacząłem szukać i znalazłem w 10 sekund, przepraszam i serdecznie dziękuję za podpowiedź, biorę się za czytanie i do roboty
majdan12 Opublikowano 31 Marca 2017 Opublikowano 31 Marca 2017 @magog Jeśli masz zablokowany bootloader to będziesz musiał instalować system w trybie EDL.
magog Opublikowano 31 Marca 2017 Autor Opublikowano 31 Marca 2017 Ok, chyba znalazłem wszystkie potrzebne wątki, instalacja wydaje się dość zawiła ale mam nadzieję, że tylko tak strasznie wygląda zanim pobierze mi się global rom bedzie już ranek, więc dopero wtedy będę mógł się tym zająć, oby się udało, pozdrawiam
magog Opublikowano 1 Kwietnia 2017 Autor Opublikowano 1 Kwietnia 2017 @majdan12 czy jesteś mi w stanie podpowiedzieć sposób wejścia w tryb EDL? próbowałem wszystkich znalezionych sposobów poza mostkowaniem kabla USB, niestety bezskutecznie
majdan12 Opublikowano 2 Kwietnia 2017 Opublikowano 2 Kwietnia 2017 @magog Podłącz do komputera telefon z włączonym fastboot w ADB, wpisz fastboot devices i naciśnij enter, wpisz fastboot oem edl i naciśnij enter.
magog Opublikowano 2 Kwietnia 2017 Autor Opublikowano 2 Kwietnia 2017 udało się przywrócić telefon do ustawień fabrycznych zdalnie przez manager urządzeń android, także już odblokowany, dziękuję za pomoc
Nezumi Opublikowano 9 Kwietnia 2017 Opublikowano 9 Kwietnia 2017 Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
Rekomendowane odpowiedzi