Skocz do zawartości

Nie "chodzą" MMSy z SIM2


paskal62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wiem, był już poruszany ten temat ale w odpowiedziach nie znalazłem rozwiązania.Może ktoś kto ma w SIM1 kartę Aero2 a w SIM2 kartę z sieci Play i mms-y mu "chodzą" poda ustawienia.Dodam,że przy tych samych ustawieniach w SIM1 wszystko hula jak należy.

Oto moje ustawienia:

Nazwa: MMS

APN: mms

MMSC: http://10.10.28.164/mms/wapenc

Proxy dla wiadomosci MMS: 10.10.25.5

Port MMS: 8080

Protokol MMS: WAP 2.0

MCC: 260

MNC: 06

Tryb uwierzytelniania: Brak

Typ APN: default

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm szczerze to miałem podobny problem ale związanym był z aplikacją GOsmsPro ... mmsy musiałem wysyłać ze stockowej apki.

Ale czestym problemem (zwłaszcza w Play) jest to, że sieć często nawet na terenie dużego miasta korzysta z nadajnika innej sieci ... wtedy niestety trzeba mieć włączone dane w roamingu bo inaczej uzyskamy ciągły błąd wysyłania do momentu aż wrócimy do rodzimego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepne sie pod temat. Rowniez mam problem z mmsami. Odinstalowalem stockowa aplikacje do smsow i uzywam gosmspro. MMSy wysylaja sie bez problemowo, natomiast mam problem z ich odbiorem. Zostaje powiadomiony, ze dostalem MMSa, ale klikajac na strzalke pobierania nie chce mi go pobrac.

Moze ktos z Was mial podobny problem i zna rozwiazanie ;)

Moj rom to Ultimate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Własnie miałem ciekawą sytuację i nie wiem jak ją ugryźć ... mianowicie dostalem mmsa jednak zamiast wiadomość zamiast zostać pobrana przez kartę SIM2 to ma oznaczenie że jest to mms z SIM1 (AERO) ... zapewne zamiana kart załatwiłaby sytuację jednak może ktoś wie skąd ten problem i czy da sie go rozwiązać bez zmiany kart SIM

 

Swoją drogą jak to możliwe że mms jest oznaczony jako wiadomość na kartę SIM1 ?

Edytowane przez funny2k10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł ? bo szczerze to trochę mnie to martwi ... nawet update do nowej wersji nie pomógł... 

 

Próbowałem już chyba wszystkiego:

- zmiany kart, wkładania tylko jednej

- przełączania transmisji danych, usuwania i ustawiania APN-ów od początku, nawet w ramach załamania próbowałem przekleić apn mmsów z play do APN Aero 

- właczanie roamingu, wyłączanie, 

- usuwania GOsmsPro i próbę testów na stockowej aplikacji ale ciagle jest ten sam problem ... 

- wysłałem sam do siebie mmsa i wszystko działa ... wiadomość wyszła i wróciła i wszystko hula ... kiedy dostaję mmsa od kontaktu zewnętrznego to robi się d*pa i znów wiadomość trafia na kartę SIM1 (AERO) tylko kurna dlaczego ?

 

Ratujcie bo nie mam żadnego pomysłu ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No dobra kolejna porcja problemów ... otóż wczoraj udało mi się poklikać trochę w opcjach GOsmsPro i systemowym kliencie ... i o dziwo wczoraj wszystko działało bez problemów... oczywiście do czasu ... bo po pierwszym restarcie znów wszytko się zesrało ... sytuacja jest o tyle dziwna, że od niektórych kontaktów dostaję wiadomości MMS i trafiają one na kartę SIM2 (PLAY). Próbowałem przechytrzyć system i wyciągnąłem kartę SIM1 (AERO2) i wyłączyłem obsługę dual sim ... i jak można się spodziewać MMSy trafiają w próżnię ... za cholerę nie wiem dlaczego ... próbowałem usuwać kontakty i przypisywać je do innego konta (zapisać na karcie sim, google, xiaomi), dodawałem wszędzie +48 na wszelki wypadek i nic ... jak było tak jest ... full wipe też nie pomaga ... nie mam zielonego pojęcia co dalej ... może ktoś ma jakiś pomysł ? ktokolwiek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam jeszcze jedno szybkie pytanie ... czy ktoś może mi powiedzieć czy da się ustawić priorytet wysyłania sms dla którejś z kart SIM ?

W domyślnej aplikacji sms innym kolorem podświetla się "zalecana" karta sim ... ale często jest nią Aero (SIM1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba wszystko wróciło do normy ... głównym problemem wg mnie było przywracanie aplikacji GoSms z backupu. Wiem że to najprostszy sposób ale zawsze jak tak zrobiłem to d*pa. 

Pobrałem najnowszą wersję, zrobiłem backup danych, full wipe, instalacja i przywrócenie tylko aplikacji, bez ustawień systemowych i bez GoSms ... teraz wszystko działa jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...