Jump to content

Question

Witajcie forumowicze MIUI Polska.

Dzisiaj powinna dotrzeć do mnie przesyłka z Xiaomi Redmi Notę 3 w wersji Kate (152mm) z obsługą LTE B20. Kupiłem na Allegro świadomy, że w razie czego serwisu producenta nie uświadczę. Oferta pl-gsm:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=6623317985

Kierowałem się popularnością oraz ocenami. Jednak już po zakupie zacząłem czytać odnośnie zakupu telefonów na allegro (pierwszy raz kupuje telefon na allegro) i zacząłem mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem. Parę osób też zakupiło Xiaomi właśnie u tego sprzedawcy i ogólnie byli zadowoleni ale mimo mam parę pytań.

1. Jak sprawdzić obecnie czy telefon jest oryginalnym Xiaomi?

2. Jak sprawdzić, że to rzeczywiście wersja Kate z obsługą B20 (jak sprawdzić że działa LTE 800)?

3. Jeżeli dostanę ładowarkę z adapterem, to czy nie ma problemu z napięciem? Wolałbym uniknąć ewentualnego pożaru - domyślam się, że niższa cena wynika właśnie z faktu zakupu zza granicy, więc wątpię w otrzymanie standardu polskiego.

4. Na co warto zwrócić uwagę w oprogramowaniu - jak powinno wyglądać pierwsze uruchomienie?

5. Jaki wynik powinienem uzyskać w benchmarku ATuTu?

Podawajcie swoje rady, na co mam zwrócić uwagę.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc! :)

Edited by Juraszka

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Rozumiem, że powinienem mieć identycznie jak na zrzucie ekranu?
Mogę prosić jeszcze o zdjęcie opakowania, żeby mieć pewność jak powinno wyglądać?

Ponadto, jeżeli opakowanie nie będzie zawierało Chińskich krzaków, sprawdzę na http://www.mi.com/verify/#imei_en IMEI i SN.

A tak BTW, super avatar - aż łezka w oku się kręci :D 

Edited by Juraszka
  • 0

Najlatwiej sprawdzic wersje telefonu poprzez zmierzenie go, do tego jesli bedzie ladowarka europejska bez przejsciowek to na 99% ma lte b20, no i w aidzie w polu "urzadzenie" powinno byc "kate".

Przy pierwszym uruchomieniu chyba niczym sie nie rozni ale gwarancji nie dam

w Antutu 75-78k cos takiego

A co do oryginalnosci to czy sa w ogole podrobki xiaomi?

Edited by pawel188
  • Like 1
  • 0

Dziękuję, jesteście super :)

Opakowanie, rozmiar telefonu, imei\sn na http://www.mi.com/verify/#imei_en i ładowarkę mogę sprawdzić od razu.
(choć widnieje informacja, że ładowarka może być z przejściówką ale mogę sprawdzić czy jest 5V-2000mA (powinna wyglądać jak ta poniżej, prawda?)
 CYSK10-050200-E-For-Xiaomi-Original-FastCYSK10-050200-E-For-Xiaomi-Original-Fast

Jeżeli wszystko będzie ok, to przesyłkę przyjmę i postaram się jak najszybciej sprawdzić telefon na https://jd.mi.com/?lang=en_US, za pomocą AIDA64 oraz benchmark AnTuTu.

Należy jeszcze o czymś pamiętać?
Im bliżej do przewidywanej godziny doręczenia, tam bardziej się denerwuje - to mój pierwszy telefon z Allegro a drugi smartfon w ogóle, pierwszą lumię 640 DS kupiłem w RTVeuroAGD i poza gwarancją, to wszystko było ok - z gwarancją takie jaja, że telefon trafił do firmy kompletnie niezwiązanej z M$, faktycznie wykalibrowali ekran, podreperowali gniazdo ładowania oraz wyczyścili bądź zrobili cokolwiek, że przestał się grzać ale telefon kupiony w sklepie, z gwarancją producenta  a trafił do firmy zewnętrznej nie będącej autoryzowanym serwisem Lumii... Dlatego przy wyborze oferty Xiaomi nie kierowałem się, czy posiada gwarancję producenta czy serwisową, bo o ile nie ma firmowych punktów w Polsce, to produkt trafi i tak do zewnętrznego serwisu. Już po zakupieniu dowiedziałem się, że w Wrocławiu jest MiCenter ale wsparcie gwarancyjne oferują dla sklepu który już nie miał Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE w wersji czarno-srebrnej w swojej ofercie... W ogóle już nie mieli tego telefonu w ofercie.

Chociaż teraz wyczytałem, że Redmi Note 3 SE w MiCenter serwisowany jest tylko pod kątem softu - czytałem o niskiej dostępności części do tego modelu ale że aż tak źle jest?

A czy może ktoś powiedzieć jak wygląda zakup na Gearbest: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_502848.html?wid=4
Wybierając szybsza przesyłkę i bardzo niekorzystną cenę sprzedaży dolara w banku i tak wychodzi taniej niż obecnie zamówiony ale co z gwarancją? Z tego co widzę, też trzeba odesłać a telefon podróżujący po europie jakoś nie bardzo mi pasuje - szczególnie, że na MIUIPolska ktoś nie wypowiedział się pochlebnie na temat Gearbest.

Edited by Juraszka
  • 0

Dostaję skrętu kiszek z nerwów - nie mogę się doczekać Xiaomi na którego, nie ukrywam, jestem "napalony" ale jednocześnie denerwuje się bo to jednak 900 zł a też zawsze mam takie odczucie, że mogłem sobie kupić coś tańszego - takie wewnętrzne rozdarcie :P

• 0

ja kupowałem i kupuję różne rzeczy na gearbest. Nigdy nie było problemów. Z droższych rzeczy kupiłem RN3 PRO kate 3/32 wyszło jakies 700 zł gdzieś 3 miesiące temu oraz odkurzacz V5 za 120 $ z tym że przesyłka była z UE. Do tego 3 odtwarzacze TV na AMLOGIC 905X w cenach 50 $.

Masz roczną gwarancje oczywiście minus jest czas oczekiwania na przesłanie do Chin, naprawę i odesłanie zwrotne. 

Płace paypalem wiec to tez jakaś gwarancja ewentualnego roszczenia 

• 0

Telefon dotarł - opakowanie jest bez krzaków, telefon uruchomił się, ma 152mm, ładowarka pasująca bez żadnych przejściówek, w aida64 mam kate i igólnie wszystko jak kolega Rafał2016 pokazał na swoim zrzucie za wyjątkiem nr seryjnego oczywiście. Właśnie MIUI aktualizuje do 8.1.3.0.
Paragon sklepowy oraz karta gwarancyjna tez sklepu a nie oryginalna ale tego się spodziewałem.

Niestety nie mogę zweryfikować IMEI S\N - nie wiek które IMEI wprowadzić bo mam IMEI1 i IMEI2 a S\N ma w swoim numerze xxxxx/xxxxxxxx.
Ogólnie prawie zawsze jest, że nie istnieje i prosi spróbować ponownie...

Zaraz się poryczę... MI Verification okazuje, że to urządzenie nie jest działem Xiaomi...

Bez tytułu.png

Na szczęście zainteresowałem się tematem co dokładnie oznacza to info i okazało się, że aplikacja jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla urządzeń MI a nie współpracuje z REDMI. Na szczęście nie obsmarowałem sprzedającego wyzwiskami i nie zerwałem umowy...

Edited by Juraszka
  • 0

też zakupiłem telefon z allegro od MiSpot, wszystko pięknie było, rok gwarancji, na wyświetlaczu wyskoczyła mi biała mała ktopka która jest jaśniejsza od wszystkich kolorów, nie widać jej tylko na ciemnym tle, zadzwoniłem do gościa, mówił, żebym zrobił zdjęcie, tak więc próbuje lustrzanką - nic, telefonem - nic, napisałem do nich do serwisu kilka dni temu oraz na ich poczte - zero odpowiedzi, tak więc pozostaje mi albo zakupić nowy wyświetlacz, jeśli go nie dostanę- nowy telefon, mam nadzieję, że u Ciebie nie będzie takich problemów :) miłej zabawy z telefonem ! :)

• 0
29 minut temu, pawel188 napisał:

jesli masz aktualke przez ota to na 100000000000% oryginal

Super, dobrze wiedzieć, że na pewno oryginalny.

25 minut temu, tazos napisał:

też zakupiłem telefon z allegro od MiSpot, wszystko pięknie było, rok gwarancji, na wyświetlaczu wyskoczyła mi biała mała ktopka która jest jaśniejsza od wszystkich kolorów, nie widać jej tylko na ciemnym tle, zadzwoniłem do gościa, mówił, żebym zrobił zdjęcie, tak więc próbuje lustrzanką - nic, telefonem - nic, napisałem do nich do serwisu kilka dni temu oraz na ich poczte - zero odpowiedzi, tak więc pozostaje mi albo zakupić nowy wyświetlacz, jeśli go nie dostanę- nowy telefon, mam nadzieję, że u Ciebie nie będzie takich problemów :) miłej zabawy z telefonem ! :)

Też mam nadzieję, że nie będzie problemów.

Benchmark AnTuTu: 75439, to chyba tyle ile być powinno, prawda?

AnTuTu Officer potwierdził oryginalność więc teraz tym bardziej jestem spokojny :D

Bez tyt1ułu.png

Edited by Juraszka
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...