Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi dla mniej wymagającego użytkownika


Gość

Pytanie

Siema Wszystkim!
To mój pierwszy post, od dłuższego czasu zaglądam na forum jednak zależy mi na bezpośredniej opinii.

Wraz z białogłową przymierzamy się do wymiany telefonów, o ile ja niemal na pewno przesiądę się na Redmi Note 3 PRO 3/32, o tyle mam problem z wybraniem drugiego aparatu.

Zastąpiony ma zostać Samsung Galaxy Ace 3, który po ponad roku użytkowania niesamowicie zacina.  Szukam telefonu dla raczej  niewymagającej użytkowniczki, nic po za aplikacjami portali społecznościowych, banku i podstawowymi grami nie będzie potrzebne. Najważniejsze znaczenie ma płynność działania w dalszej perspektywie (przy założeniu czyszczenia z plików śmieci) oraz stosunkowo dobry aparat, (max przekątna ekranu 5 cali). Detale wizualne będą raczej nieistotne z powodu flip case. Po kilku godzinach poświęconych na czytanie/oglądanie testów oraz recenzji waham się pomiędzy Redmi 3S,  Redmi 4, Redmi 4A, Redmi Pro, chyba że jest inny model którego nie brałem pod uwagę.
Maxem ze względu na budżet jest Redmi Pro, jego plusem jest ekran oraz specyfikacja, jednak zasadniczym pytaniem jest czy jest sens kupować ten model skoro może dysponować niewykorzystywanym potencjałem. 



Z góry dzięki za podpowiedzi! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
8 godzin temu, ShaleRad napisał:

Siema Wszystkim!
[...]

Najważniejsze znaczenie ma płynność działania w dalszej perspektywie (przy założeniu czyszczenia z plików śmieci) oraz stosunkowo dobry aparat, (max przekątna ekranu 5 cali). Detale wizualne będą raczej nieistotne z powodu flip case. Po kilku godzinach poświęconych na czytanie/oglądanie testów oraz recenzji waham się pomiędzy Redmi 3S,  Redmi 4, Redmi 4A, Redmi Pro, chyba że jest inny model którego nie brałem pod uwagę.
Maxem ze względu na budżet jest Redmi Pro, jego plusem jest ekran oraz specyfikacja, jednak zasadniczym pytaniem jest czy jest sens kupować ten model skoro może dysponować niewykorzystywanym potencjałem. 

Z góry dzięki za podpowiedzi! ;)

Tylko gwoli sprostowania, pogrubione czesci twojej wypowiedzi sie kloca ze soba - redmi pro to telefon z ekranem 5,5". Prawdopodobnie chodzilo ci o redmi 4 pro, lepszy procesor itd od redmi 4.

Powiem tyle, nie napisales w jakim budzecie chcesz sie zamknac z telefonem dla bialoglowej. Ja stalem przed podobnym dylematem, z tym ze dla mojej mial byc to pierwszy android w zyciu. Kupilem redmi 4A bo udalo mi sie bardzo okazyjnie dostac go za 330zl, wiec nie zastanawialem sie dlugo. Gdybym stal teraz przed tym dylematem i patrzac na aktualne ceny redmi 4a (~110$) to nie bralbym tego telefonu pod uwage.

Kierowalbym sie raczej w strone redmi 4pro ktory ma najlepszy procesor z tej rodziny, jest najbardziej perspektywiczny i prawdopodobnie ma najlepszy aparat z calej serii redmi 4 (chociaz nadal brak porownania). Tylko nie wiem czy miescisz sie w budzecie. Telefon ma tez dwie wady bardziej wizualne, oczywiscie nei dla kazdego beda to wady, to raczej moja opinia. Po pierwsze ramki ekranowe w wersji biales i zlotej sa duze, zobacz sobie jakas recenzje na YT, bo wizualizacje i rendery producenta sie przeklamane. Ramek tych nie widac w wersji grey (czarny front) niestety jest ona drozsza.
I moim zdaniem druga wada, telefon ma szklo 2,5D czyli zaokraglone na brzegach i niestety nalepione na ekran szklo hartowane jest wezsze lub niedolepione na tych brzegach. A w przypadku xiaomi, nalepienie szkla na ekran to pierwsze rzecz ktora powinienes zrobic po wyjeciu z pudelka i sprawdzeniu czy tel dziala. 

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Redmi 3 pro ma ekran 5 cali. Redmi Note 3 pro ma ekran 5.5 cala. Ja od pół roku używam Redmi 3 pro i jestem mega zadowolony z niego. Aparat w nim co prawda jest kiepski,ale zdjęcia robię profesjonalnym aparatem więc dla mnie to nie problem. Bateria za to super trzyma, ekran jest bardzo czytelny.Telefon się ogólnie nie zawieszania, a jeśli już, to czasem z winy zainstalowanych aplikacji. Gram w gry głównie na emulatorze Ppsspp i o dziwo większość gier z PSP chodzi płynnie. Nawet w Tekkena gram na padzie od Psx -a 4 i mimo niewielkiego ekranu gra się całkiem przyjemnie. Tak,że za tę kasę, którą za niego dałem,to telefon bez wad.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Tylko gwoli sprostowania, pogrubione czesci twojej wypowiedzi sie kloca ze soba - redmi pro to telefon z ekranem 5,5". Prawdopodobnie chodzilo ci o redmi 4 pro, lepszy procesor itd od redmi 4.

Racja, pomieszałem Redmi Pro (stąd ten OLED) z Redmi 4 Pro (przekątna). Ale na myśli miałem Redmi 4 Pro.

Budżet około 1100 pozwoli na Redmi 4 Pro niezależnie od kanału sprzedaży. Dzięki za zwrócenie uwagi na zakrzywienie ekranu, cenna uwaga ze względu na warunki w damskiej torebce :)

Znając życie przejście na MIUIPolska będzie pierwszą i ostatnią ingerencja w oprogramowanie więc wsparcie też do mnie nie trafia. 
Przemyślę jeszcze sprawę :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...