Skocz do zawartości
  • 0

jaki telefon do 700-800 PLN, gdzie kupić w PL?+kilka pytań


Lucas85

Pytanie

Witam

chciałbym kupić smartfona (pierwszego w życiu)

Po porównaniu specyfikacji i cen wygląda na to że najkorzystniejszą relację przedstawiają Xiaomi.

I tu moje pytania do użytkowników:

- którymi modelami w tej cenie warto się zainteresować? Telefon będzie wykorzystywany w 70% do surfowania po internecie, 20% to aparat i jakieś lżejsze aplikacje a 10% do gier. Dobrze by było gdyby bateria dość długo wytrzymała bo w obecnym telefonie jestem przyzwyczajony że ładuję max raz na tydzień;) w smartfonie byłoby miło gdyby wytrzymała 3 dni przy korzystaniu do 2 godz/dzień

- czy ma sens brać teoretycznie lepszy model z 2 GB RAMu zamiast teoretycznie gorszy z 3 GB RAMu? Np Redmi Note 3 Pro 2 GB RAM zamiast Redmi 3 S 3 GB RAMu ale to tylko przykład gdyż na pewnej stronce mają podobne ceny i rzuciły mi się w oczy

-  jak wygląda ogólna trwałość i awaryjność telefonów? czy wyświetlacz jest podatny za zarysowania? Czy jak spadnie powiedzmy z pół metra na chodnik to się potrzaska (mój obecny 4-letni Samsung [nie smartfon] kilka razy spadał z większej wysokości i oprócz niedużych odprysków nic się nie stało)? Zależałoby mi żeby, będąc dobrze traktowany lepiej niż samsung, był w stanie wytrzymać te 3 lata.

- jak wygląda kwestia oprogramowania? Nie jestem tu wymagający ale czytałem że trzeba trochę pokonfigurować, czego jeszcze nigdy nie robiłem w żadnym swoim telefonie a i na kompach zasadniczo też niewiele.

- gdzie w Polsce (tylko i wyłącznie) najlepiej kupić telefon ? Tak żeby nie było problemów z ewentualną reklamacją czy naprawą? Dlatego cena 700-800 PLN dotyczy produktu od polskiego dostawcy po dodaniu vatu, marży i innych opłat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
37 minut temu, Lucas85 napisał:

Witam

chciałbym kupić smartfona (pierwszego w życiu)

Po porównaniu specyfikacji i cen wygląda na to że najkorzystniejszą relację przedstawiają Xiaomi.

I tu moje pytania do użytkowników:

- którymi modelami w tej cenie warto się zainteresować? Telefon będzie wykorzystywany w 70% do surfowania po internecie, 20% to aparat i jakieś lżejsze aplikacje a 10% do gier. Dobrze by było gdyby bateria dość długo wytrzymała bo w obecnym telefonie jestem przyzwyczajony że ładuję max raz na tydzień;) w smartfonie byłoby miło gdyby wytrzymała 3 dni przy korzystaniu do 2 godz/dzień

- czy ma sens brać teoretycznie lepszy model z 2 GB RAMu zamiast teoretycznie gorszy z 3 GB RAMu? Np Redmi Note 3 Pro 2 GB RAM zamiast Redmi 3 S 3 GB RAMu ale to tylko przykład gdyż na pewnej stronce mają podobne ceny i rzuciły mi się w oczy

-  jak wygląda ogólna trwałość i awaryjność telefonów? czy wyświetlacz jest podatny za zarysowania? Czy jak spadnie powiedzmy z pół metra na chodnik to się potrzaska (mój obecny 4-letni Samsung [nie smartfon] kilka razy spadał z większej wysokości i oprócz niedużych odprysków nic się nie stało)? Zależałoby mi żeby, będąc dobrze traktowany lepiej niż samsung, był w stanie wytrzymać te 3 lata.

- jak wygląda kwestia oprogramowania? Nie jestem tu wymagający ale czytałem że trzeba trochę pokonfigurować, czego jeszcze nigdy nie robiłem w żadnym swoim telefonie a i na kompach zasadniczo też niewiele.

- gdzie w Polsce (tylko i wyłącznie) najlepiej kupić telefon ? Tak żeby nie było problemów z ewentualną reklamacją czy naprawą? Dlatego cena 700-800 PLN dotyczy produktu od polskiego dostawcy po dodaniu vatu, marży i innych opłat.

 

Czemu chcesz w Polsce kupic? Żeby drożej było czy żeby mieć pseudo gwarancję od Janusza? No chyba ze w mediaexpert/xkom ale tam też przeplacasz.

Ibuygou, 2 lata gwarancji w Polsce, RN3 Pro 3/32 (spełnia twoje kryteria) z dostawą wyjdzie cie troszkę ponad 800. Z ubezpieczeniem od VATu. Z oprogramowaniem dasz radę, są poradniki. Co do wytrzymałości kupujesz case i szkło i po upadkach nic ci się również nie dzieje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Brendol napisał:

Czemu chcesz w Polsce kupic? Żeby drożej było czy żeby mieć pseudo gwarancję od Janusza? No chyba ze w mediaexpert/xkom ale tam też przeplacasz.

Ibuygou, 2 lata gwarancji w Polsce, RN3 Pro 3/32 (spełnia twoje kryteria) z dostawą wyjdzie cie troszkę ponad 800. Z ubezpieczeniem od VATu. Z oprogramowaniem dasz radę, są poradniki. Co do wytrzymałości kupujesz case i szkło i po upadkach nic ci się również nie dzieje.

Od zakupu bezpośrednio u Chińczyka najbardziej odstręcza mnie myśl o podatkach typu vat czy cło. Z wykupionym ubezpieczeniem cena sprzętu jest już niewiele niższa od najtańszych polskich pośredników np pewnego sklepu wysyłkowego z Poznania.

Kolejna sprawa. Co w sytuacji gdyby okazało się że towar jest uszkodzony? A czasem się zdarza. W życiu nic nie wysyłałem do Chin. Kto płaci wtedy za odesłanie wadliwego sprzętu? 

Poza tym gwarancja. Jak to właściwie działa? Na stronie MiCenter wyczytałem że najpierw trzeba się kontaktować z chińskim sklepem ale z drugiej strony jest formularz zgłoszenia awarii. Czy jest tak że jak telefon jest na gwarancji to trzeba pisać do Chińczyka a on zadecyduje czy telefon idzie do Chin (to jest dla mnie w 100% nie do zaakceptowania) czy też jest naprawiany w Polsce? Jeśli tak to pozostaje kwestia czy Chińczyk zna polski bo ja swoją łamaną angielszczyzną mogę mu za dobrze nie opisać problemu. Oczywiście wolałbym nie korzystać z gwarancji (przez 13 lat używania komórek nigdy mi się nie psuły choć z drugiej strony zawsze były to telefony niewysilone o słabych parametrach i pancernej baterii oraz obudowie)

Już pomijam fakt, że nie lubię płacić za towar z góry (płacę zawsze przy odbiorze mimo iż to kosztuje trochę PLN ponieważ już 2 razy zdarzyło się że towar przyjechał uszkodzony - np wiatrówka z krzywą lufą na którą spadł silnik w busie kuriera). Po prostu lubię coś kupić i mieć spokój na jakiś czas a nie tracić czas na bzdury których można by uniknąć.

Tak więc wiem, że kupując u Chińczyka wyszło by mnie taniej ale mam swoje powody żeby mieć wątpliwości co do tych transakcji, tym bardziej że nawet po uwzględnieniu marży polskich Januszy Xiaomi ma lepsze parametry (szybkość/płynność działania i czas pracy) niż sprzęt konkurencji w podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci, że Twoje obawy wynikają po prostu z braku wiedzy. Już lepiej kupić w podobnej cenie od ibg i mieć gwarancję w Polsce gdzie jest bardzo dobry MiCenter, w którym pracuje Admin strony i forum niż kupić na allegro z gwarancją od Janusza i syfmiui zapewne. Możesz kupić na allegro od oryginalnego sklepu xiaomi, ale wybór modeli masz skrajnie ograniczony. Musisz przeboleć płacenie z góry, masz paypal i on pomaga rozstrzygać spory, ale to są na tyle zaufane sklepy, że nie robiły by sobie złej renomy. (Mówię o tych polecanych sklepach). Nie ma cła na elektronikę, a VAT jak będziesz mieć szczęście to Cię ominie, a jak nie to bierzesz ubezpieczeniem od VAT i brak zmartwień. Xiaomi to dobra marka, ludzie po 3-4 lata mają telefony z tej firmy i im działają jak nowe Czasem warto podjąć ważną decyzję nawet, jeżeli czymś ryzykujesz. Jak teraz zamówisz to znikną obawy i w przyszłości nawet w biznesie możesz uwzględniać korzystanie z chińskiego rynku, bo już zamówiłeś stamtąd towar i masz jakieś tam małe doświadczenie w tym. A oprogramowanie z poradnikami to naprawdę łatwizna, to jest złożone, ale nie skomplikowane, a daje niezłą satysfakcję. Gorąco zachęcam do przemyślenia sprawy, gdyż warto

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok. A pomijając kwestię miejsca zakupu, która zostanie rozstrzygnięta około 11.11 bo ponoć tego dnia w Chinach jest jakieś święto i zdarzają się promocje, co z resztą pytań?

Zwłaszcza chodzi mi o to czy lepiej wybrać RMN 3 pro ze snapem 650 2/16 czy RM 3 snap 430 3/32? Czyli lepszy procesor i mniej pamięci czy słabszy procek i więcej RAMu. Oba mi pasują, są w podobnej cenie, ostatecznie chcę wybrać jeden z nich i nie mam zamiaru dopłacać 35 dolarów do RMN 3 pro 3/32.

A tak w ogóle który z nich robi lepsze zdjęcia? RMN 3 pro ma srednio-złe opinie zwłaszcza po ciemku choć ze specyfikacji wynika że i tak ma lepszą światłosiłę (f/2.0 vs f/2.2) niż mniejszy brat. Są gdzieś wiarygodne informacje o zastosowanych sensorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepszy aparat ma note 3 pro, tak wszyscy narzekają na zdjęcia a polskie recenzje pokazują że jednak nie jest tak zle jak za tą kasę. To jest redmi. Może wydajność jest ponad przeciętna w tej półce, ale reszta to nic szczególnego. Taki średniak, niemniej jednak wystarczający dla 90% ludzi

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...