Jump to content
  • 0

Xiaomi Mi3 czy Redmi 3?

Question

Witam, przymierzam się do zakupu nowego telefonu, jako że mój Szajsung T989 jest w stanie agonalnym.

Szukam czegoś równocześnie mocnego (Gry, emulacja PSX itd.), z 5" cali ekranem i oczywiście dość taniego - przydałoby się też dużo pamięci lub slot na karty SD, dlatego mój wybór póki co padł na Mi3 / Redmi 3. I tutaj pojawiają się 3 pytania:

1. Czy sprzedawane Mi3 ze względu na ich dość dawną premierę (koniec 2013?) nie będą jakimiś magazynowymi odpadkami/regenerowane? Wiadomo do kiedy je produkowano?

2. Jaka jest różnica w wydajności między Mi3 a Redmi 3? Nie znalazłem nigdzie bezpośredniego porównania, same testy obu telefonów były przeprowadzane na różnych wersjach benchmarków (przynajmniej te, do których się dokopałem :p). Wiem tylko tyle że Adreno 330 sam w sobie jest wydajniejszy od 405, ale niewiele mi to daje.

3. Jak wygląda jakość dźwięku na słuchawkach w obu telefonach?

Z jednej strony skłaniam się ku Mi3, 64GB, ekran FHD i (tak przynajmniej zakładam, w końcu to były flagowiec) lepsza jakość wykonania, z drugiej - Redmi 3 ma aluminiową obudowę, znacznie lepszą baterię, dual SIM (przydałoby się ze względu tylko i wyłącznie na Aero 2) i jest trochę tańszy

Z tego co przejrzałem, zamawiałbym pewnie w Ibuygou, XIaomiforsale albo Xon24, ale to jeszcze jest do ustalenia.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edited by Krajing

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

Nadal się zastanawiasz? 

2) Mój Mi3 pracuje na ROMie MIUIPolska 6.3.24 a Redmi 3 czeka na odpowiedź od Xiaomi w związku z odblokowaniem bootloadera i pracuje na jakiejś innej wersji MIUI.

W załącznikach masz wyniki z AnTuTu obu telefonów. Co prawda wyniki są zależne od softu ale może normalnie nie będzie jakiś znaczących różnic.

WYŚWIETLACZ: Mając dwa telefony obok siebie dopiero można zauważyć jakąś różnicę. Ale oddzielnie, na takiej wielkości wyświetlaczu, nie widzę żadnej różnicy. 

BATERIA: Redmi 3 zdecydowanie wielki plus. W załączniku masz screena z użyciem baterii). Mój MI3 nie wypada tak dobrze - nie ma LTE, wyświetlacz FHD- bateria ma co zasilać. 

WYKONANIE: Oba telefony są bardzo dobrze spasowane. Mając w ręku Redmi3 nie poczujesz, że nie jest to flagowiec. Ma mniejsze ramki, pewniej leży w dłoni. Redmi 3 nie ma podświetlanych przycisków ale osobiście to mi nie przeszkadza bo przecież cały czas są w tym samym miejscu :-D. Poza tym R3 ma bardzo ładne plecki i aluminiowe. 

DŹWIĘK: Podpinając Pistony v3 nie słyszę różnicy. Słuchawki same w sobie grają bardzo dobrze więc w głównej mierze to ich zasługa. Miałem kiedyś JBL J33 i poza trochę pełniejszym basem to nie zauważyłem różnicy w porównaniu do Pistonów. 

test (1).png

test (2).png

test (3).png

test (4).png

test (5).png

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...