Witam,
z góry wszystkich przepraszam za ewentualną moją niewiedzę, ale telefon (Xiaomi Mi4C Prime) użytkuję od niedawna i nie bardzo się w tym wszystkim orientuję.
Ale do rzeczy: ni stąd ni zowąd, po dwóch tygodniach od zakupu, przestało działać autoobracanie ekranu. Nie działa nigdzie - np. przy przeglądaniu obrazów, w przeglądarkach internetowych itd. Funkcja autoobracania jest włączona. Telefon ani razu jeszcze mi nie upadł, nic nadzwyczajnego nie instalowałem i nie zmieniałem. Zainstalowana wersja: MIUI 7.0.99.99 Stable. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale z ciekawości zainstalowałem sensor tester, żeby zobaczyć, jak tam z akcelerometrem i wynika z niego, że Z-axis zatrzymało się na 38,4 i ani drgnie (zmieniają się X i Y).
Co w tej sytuacji można zrobić? Czy najlepiej odesłać do sprzedawcy i od razu reklamować? Czy próbować zainstalować MIUI Polska? Jeśli tak, to czy zgodnie z tym sposobem fastboot i TWRP (jak tutaj: http://miuipolska.pl/forum/topic/7583-instalacja-twrp-i-miuipolska-dla-opornych/ i tutaj: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/), czy jakoś inaczej?
Bardzo proszę o pomoc.