cz4rek

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About cz4rek

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi4 3gb
 1. Odświeżam temat Gdyby ktoś miał podobny problem, to odnośnie klawisza menu udało mi się go przywołać już jakiś czas temu przez Xposed Framework (tutaj tutorial http://nexus7.wonderhowto.com/how-to/add-menu-search-soft-keys-navigation-bar-your-nexus-7-0154768/ ). Mimo wszystko telefon ciężko się użytkuje bo dotyk przycina, więc chcę wymienić digitizer. Wystarczy wymienić tylko lcd i digitzer np. taki http://allegro.pl/nowa-szybka-ekran-lcd-digitizer-xiaomi-miui-mi4-i5580374737.html tak jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=A693MYIg67I ?
 2. Zanim odpisaliście udało mi się to zrobić włączając funkcję przybliżenia poprzez trzykrotne stuknięcie teraz borykam się z innym problemem - zrobiłem wszystko jak tutaj , ale najwyraźniej w MIUI6/7 domyślnie w przyciskach ekranowych pojawiają się ostatnie, home i wstecz - brak menu. W menu przyciski -> przyciski ekranowe można co najwyżej zmienić ich kolejność wyświetlania. Ma ktoś pomysł jak uaktywnić przycisk menu? PS funkcja one-handed jest niestety chyba nie do uruchomienia przez przyciski na ekranie, a szkoda
 3. No dobra, jeszcze jedno pytanie. Za radą kulig007 próbuję edytować build.prop poprzez root browsera, żeby uzyskać klawisze na ekranie (w ten sposób być może udałoby mi się uruchomić obsługę jedną ręką i przez pewien czas mógłbym tak z telefonu korzystać). Żeby móc zapisać edycję, aplikacja musi mieć uprawnienia root, które włączam przez aplikację systemową Panel Sterowania. Szkopuł w tym, że przełącznik znajduje się idealnie tam, gdzie nie działa dotyk... obrót ekranu, który jednak działa, AKURAT w tym menu jest nieaktywny. Próbowałem znaleźć inne apki z koniecznością uprawnień root, żeby jakoś przesunąć root browsera w dół i móc to włączyć, ale nic z tego - żadna inna się w tym menu nie pojawia.Tak blisko, a tak daleko I teraz sedno: czy Mi4 ma obsługę OTG, i jak kupię kabel to będę mógł je obsłużyć myszką? Albo, czy jest jakaś możliwość włączenia one-hand mode bez użycia klawiszy funkcyjnych, które u mnie nie działają?
 4. No dobra, wszystko wygląda na to, że posypał mi się hardware. Widziałem na forum, że kolega Acid prowadzi serwis. Jaki jest średni koszt takiej usługi?
 5. A jest jakiś alternatywny sposób wykonania kopii zapasowej? Chciałem ją zrobić przed flashem, ale w ustawieniach -> kopia i kasowanie danych opcja "kopia zapasowa systemu MIUI" jest idealnie w miejscu gdzie nie działa dotyk.
 6. Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi. Przełącznik do blokady przycisków był schowany w ustawieniach, poza tym nie był włączony Przestał też działać dotyk - jest nieaktywny pasek na samej górze telefonu i w mniej więcej 2/3jego wysokości, co dobrze widać w teście dotyku w diagnostyce systemu. Przy przyciskach systemowych widnieje czerwony komunikat "błąd". W ogóle to dostałem od dziewczyny (to jej telefon) pełną relację z awarii - w pewnym momencie telefon zaczął "wariować", wibrował i jednocześnie uaktywniły się wszystkie przyciski systemowe, trwało to chwilę, po której na ekranie w samym rogu wyświetliła się, według niej, mała ikonka w kształcie łezki z kropką w środku (ale trwało to ponoć chwilę i dokładnie się nie przyjrzała). Nie działa również obrót - czy to może mieć coś wspólnego z uszkodzeniem dotyku i przycisków funkcyjnych?
 7. Cześć wszystkim, Tak jak w tytule, w moim Mi4 przestały dzisiaj działać klawisze funkcyjne. Mam zainstalowane MIUI 7 z tej strony, sam telefon nigdy mi poważnie nie upadł, dodatkowo ma od nowości założone szkło hartowane, więc żadnych fizycznych uszkodzeń ekranu nie widać. W jaki sposób sprawdzić co się stało? Czy może to być wina software'u? I czy da się w MIUI ustawić klawisze funkcyjne wyświetlane na ekranie, jak np. w Nexusie?