Jump to content

ptu

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

ptu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Czy próbował ktoś użyć włączników aqara w miejsce włączników schodowych? Próbuję kombinować i niestety nie udaje mi się. Jeszcze jeden mogę podłączyć byle tylko miał zasilanie i dodałbym automatyzację lecz mam problem z dwoma. Nie potrafię połączyć żadnego aby reagował i włączał oświetlenie.
 2. Mam włączniki Aqara (z kablem neutralnym). Problem w tym, że mam iPhone więc nie zainstaluję Waszego moda. @PaFcio na razie ustawiłem tak jak podałeś dwie automatyzacje i dla podstawowego użytku się sprawdza.
 3. Dziękuję za informację. Mam czujnik ruchu również, nakupowałem tego trochę. Niedawno się wprowadziłem na nowe mieszkanie i wymyślam co gdzie wrzucić Powiedz mi jeszcze bo może będziesz wiedział, jeżeli mam np. włączniki, bramkę i inne rzeczy aqary ale mam też xiaomi: lampka, odkurzacz, oczyszczacz oraz nawilżacz to mogę to jakoś połączyć? W Apce od aqary widzę tylko ich sprzęt, w Mi Home powinienem to ustawiać w takim razie?
 4. Cześć Może ktoś pomoże jak ustawić automatyzację. Używam aqara home. W łazience mam włącznik pojedynczy i czujnik otwarcie okna/drzwi. Zrobiłem na razie automatyzację: if: drzwi otwarte then włącz/wyłącz włącznik Wszystko fajnie działa, tylko pojawia się problem jak ktoś ręcznie włączy włączni, otwierając drzwi gasi mu światło. Może ktoś ma pomysł jak to zabezpieczyć?
 5. Mam jakieś inne graty jak odkurzacz, oczyszczacz, lampkę biurową od Xiaomi oraz Echo dot. O dodatkowe rzeczy bardziej chodziło mi o coś typowo wrzucone przy remoncie. Dodatkowy sprzęt dokupię najwyżej później. @PaFcio jeszcze co do puszek to takie wystarczą z głębokością 3.2cm? https://sklep.rms.pl/lindy-73088-puszka-natynkowa-86-x-86mm?pozostale
 6. Dziękuję za odpowiedź 1. Super takie coś raczej zamontuję aby nie montować gniazdek i do nich przejściówek 2. OK 4. Możesz wyjaśnić o jaki sprzęt chodzi bo google nie pomaga
 7. Cześć Będę niedługo odbierał mieszkanie od dewelopera i chciałbym od razu wrzucić tam trochę "smart" Złożyłem na razie taki zestaw: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ooMwKomfB6XKPT330CdIz59tp9u1rv-tZY6-UIsTzGE Mam jednak kilka pytań: 1. Jakie gniazdka polecacie? Xiaomi z tego co widzę nie ma na EU? 2. Czy ktoś montował włączniki, które mam na liście czy kupił coś innego na europejską okrągłą puszkę? 3. Rozumiem, że robiąc włączniki z ZigBee nie ma sensu kupować żarówek "smart" bo nic nie wniosą dodatkowego? 4. Może warto dokupić coś jeszcze?
×
×
 • Create New...