Jump to content

rsky

Użytkownicy
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi 1S

Recent Profile Visitors

526 profile views

rsky's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. 1) Czy można zainstalować fastboot ROM (armani, chińska wer. deweloperska) przez TWRP -> Install -> Images... ? 2) Czy tylko instalacja powyższego (fastboot ROMu) jest możliwa przez Mi-Flasha ?
 2. Właśnie jak wrócić z MIUI v6 do MIUI v5 ? Po aktualizacji (tak jak trzeba Narzędzia -> Aktualizacje -> z pliku i Mi Recovery) MIUI v6 wystartowało. Po wyłączeniu Redmi 1S MIUI v6 zawiesza się na animacji MIUI Polska i tak w kółko, czasami udaje mi się wejść trzymając Vol+ lub Vol- i Power, ale to loteria i od razu nie naskakuje. Redmi 1S mam od nowego z MIUI v5 (nic nie kombinowałem z innymi aktualizacjami typu CM itp.), więc żadnych zbędnych śmieci nie miałem. Z powodu tego, że muszę często wyłączać smartfon, stan po aktualizacji jest mi bardzo nie na rękę. Ponawiam pytanie poprzednika, jak powrócić z MIUI v6 na MIUI v5 ?
 3. Na Remi 1S mam MIUI v5 - MIUIPolska_armani_47.0.0_v5-4.3, czyli w skrócie "47". Czy, aby wgrać MIUI v6 trzeba koniecznie najpierw update'ować do wersji "50" i potem do MIUI v6 ? Czy można aktualizować bezpośrednio z wersji "47" (MIUI v5) na wersję MIUI v6 ?
 4. Dzięki za info. Poczekam więc cierpliwie do MIUI v6 dla Redmi 1s. Generalnie problem nie taki poważny, tylko trudno o zmianę przyzwyczajeń z normalnych-polskich na anglosaskie (gdy chodzi o pierwsze spojrzenie na spis wiadomości SMS).
 5. Mam na pewno MIUI Polska v5 (45.0.0). Sprawdzałem na innych telefonach w rodzinie (LG, Sony), tam ustawienia regionalne są na: dzień/miesiąc/rok i tak to widać na tamtych smartfonach w wiadomościach SMS. U mnie ustawienia regionalne są takie: miesiąc/dzień/rok, nawet jak wybiorę inne ustawienia (nie regionalne) na np. rok/miesiąc/dzień lub dzień/miesiąc/rok, to i tak w wiadomościach SMS mam miesiąc/dzień/rok. Myślę, że problem tkwi gdzieś w pliku konfiguracyjnym na "linuxie" MIUI, może ktoś wie, w którym ?
 6. Czy ktoś wie jak rozwiązać problem normalniejszej daty w otrzymywanych wiadomościach SMS (gdy używa się MIUI v5) ? Opis problemu: MIUI v5 na Redmi 1S. Wchodząc w otrzymane SMSy i wybierając dany SMS lub grupę SMSów nad treścią SMSa widać datę, ale dlaczego MIUI narzuca tylko datę w formacie: MIESIĄC/DZIEŃ/ROK, np. 12/24/2014 ? Czy można to gdzieś zmienić lub wymusić normalniejszy format np. ROK/MIESIĄC/DZIEŃ ? W ustawieniach SMS nie znalazłem nic, co mogłoby to zmienić (jedynie jest tylko możliwość zmiany na czas otrzymania lub wysłania SMSa). W ustawieniach smartfona w zakładce SYSTEM po wybraniu "Data i czas" --> "Wybierz format daty" --> wybieram format 2014.12.31 (czyli rrrr.mm.dd), ale mimo to dalej w SMSach data jest wg formatu miesiąc/dzień/rok. W tym dziwnym formacie ni jak nie można się połapać, który SMS jest z jakiej daty. Kto normalnie myślący najpierw przy szukaniu bierze pod uwagę najpierw miesiąc, potem dzień, a potem rok ? Czy ktoś wie jak to zmienić na normalny logiczny dla nas format daty (rok/miesiąc/dzień lub dzień/miesiąc/rok) ?
 7. MIUI v6 dla Redmi 1s będzie za miesiąc ... ale w wersji chińskiej, w wersji międzynarodowej będzie po wydaniu chińskim, czyli dopiero na początku 2015r. -- tak wieść niesie z facebooka.
 8. Dane: Xiaomi Redmi 1S z ostatnią wersją MIUI. Przy próbach skorzystania z którejkolwiek aplikacji do przenoszenia aplikacji z karty wew. na karte SD ze sklepu google - brak efektu -- nie można wykonać takiej operacji na Xiaomi Redmi 1s. Występują następujące sytuacje: 1) brak żadnego komunikatu, że nie można przenieść aplikacji na kartę micro SD (aplikacja jest w zakładce, że można ja przenieść na micro SD) -- mimo to aplikacja nie przenosi się (nie ma nawet żadnego komunikatu, że rozpoczęto przenoszenie); 2) pojawia się komunikat, że Xiaomi Redmi 1S nie obsługuje aplikacji typu APP2SD (tutaj były testowane różne aplikacje wywodzące się z rodziny aplikacji app2sd) i nie ma żadnych aplikacji w zakładce do przeniesienia na kartę micro SD; 3) Program "Przenieś na kartę SD" daje komunikat: "Nie trzeba przenosić - karta SD jest współdzielona z systemem". Pytania: a1) czy w Xiaomi Redmi 1S można przenosić jakąś apką aplikacje (oczywiście, to które można) na kartę SD ? a2) czy komunikat "Nie trzeba przenosić - karta SD jest współdzielona z systemem" oznacza, że po zapełnieniu się pamięci wbudowanej(wewn.) aplikacje z google play będą instalowały się na karcie SD ? a3) czy Xiaomi Redmi 1S daje w ogóle możliwość przenoszenia aplikacji na kartę SD? Jeśli tak, to jak? lub jak to odblokować? Nie znalazłem nigdzie informacji o braku możliwości przenoszenia aplikacji (które można przenieść) z pamięci wbudowanej (wewn.) na kartę micro SD w kontekście Xiaomi Redmi 1S. Jeśli ktoś mógłby jasno odpowiedzieć na któreś z pytań lub wskazać źródło rozwiązania lub brak rozwiązywalności tego problemu, to byłoby super
×
×
 • Create New...