bartlomiejb

Użytkownicy
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About bartlomiejb

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  redmi 4 prime

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja mam właśnie ipaky. Prawdopodobnie z tej aukcji. Pierwsze wrażenie jest niesamowite. Guma plus oprawka z plastiku. Całość sprawia naprawdę solidne wrażenie. Dodatkowo szyba w komplecie. Jednak po paru dniach wychodzą minusy. Plastik nie jest barwiony w masie tylko lakierowany. Ranty już się ścierają. Wychodzi biały plastik. Dla estetów może mieć to znaczenie. Być może wpływ na to może mieć mój sposób użytkowania telefonu. Telefon zazwyczaj jest w kieszeni, w której mogą być różne drobinki piasku. Dla mnie osobiście większe znaczenie ma ochrona telefonu przed upadkami. A tu plastik robi wrażenie bardziej solidnego materiału. No i szyba aż tak fajnie też się nie przykleiła. Ranty na szerokości ok 2mm się nie dokleiły. Mi osobiście to nie przeszkadza, telefon ma służyć głównie do pracy. W każdych warunkach. No i żeby nie stłukł się przy pierwszym upadku. Tu w ipaky do pełni szczęścia brakuję mi, aby gumowy rancik od strony ekrany był o mm wyższy aby zapewnić ochronę w przypadku, gdy telefon leci płasko na ekran.
 2. Na telefon długo nie pamiętam ile. Zamówiłem 11 listopada przyszło w grudniu ok 10. Jak dwa lata temu zamawiałem redmi note 1 to poszło w 10 dni. No i wtedy nie miałem takich problemów z wgraniem softu. Za to sms przyszedł bardzo szybko dwa - trzy dni. Napisałem po prostu, że chce wgrać oprogramowanie z miui polska.
 3. Witam, jako, że sam się strasznie namęczyłem, aby pozbyć się softu od goldiego. A wcale nie tak łatwo znaleźć informacje jak to zrobić. Chciałbym trochę pomóc. Z góry przepraszam, że może chaotycznie, ale było wiele prób. 1. Wyłączamy w systemie kontrolę podpisanych cyfrowo sterowników (windows 10 - przytrzymując klawisz schift uruchamiamy ponownie -> rozwiązywanie problemów -> po ponownym uruchomieniu pojawi się plansza z opcjami wyboru) 2. W telefonie ustawienia -> informacje o telefonie -> klikamy bodajże 7 razy na informacje o wersji, włączy nam się tryb programisty, dalej w menu szukamy debugowanie usb 3. Instalujemy miflash, (misuite opcjonalnie), minimal adb and fastboot. Czekamy grzecznie aż sterowniki się zainstalują, i w menadżerze urządzeń pojawi się np redmi4. edit Umówmy się, że zostawmy to jako opcja. Z tego co pamiętam u mnie właśnie dopiero po tym w menadżerze urządzeń pokazał się redmi, i apki zaczęły gadać. 4. Ściągamy obraz softu, najlepiej w wersji dev official stąd http://en.miui.com/a-234.html, obraz z rozszerzeniem tgz, ja rozpakowałem 7-zipem. 5. Następnie na telefonie przytrzymujemy vol+ i power. Po chwili telefon się zresetuje. Pojawi się menu z niebieskimi kafelkami. Drugi rząd od dołu z prawej stron zmienia język na angielski. Musimy wejść w download mode. Zrobi się czarny ekran. 6. Teraz za pomocą aplikacji miflash udało się mi wgrać officjalny rom chiński z językiem angielskim. (pamiętać, aby obraz był w folderach bez spacji). Dopiero po tym zabiegu udało mi się odblokować bootloadera, oraz zainstalować polską wersje miui za pomocą świetnie napisanych tutoriali obecnych tu na forum, za co serdecznie dziękuje i pozdrawiam. Powodzenia! Proszę nie traktować tego opisu jak pełnego tutoriala, było dużo prób, aż w końcu się udało. Jeśli coś źle napisałem bardzo proszę mnie poprawić. Nie odpowiadam za błędy. Robiłem to w tej kolejności na laptopie z WINDOWS 10.