Jump to content

observer

Użytkownicy
 • Posts

  52
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

observer last won the day on May 30 2014

observer had the most liked content!

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!
 • Lokalizacja
  Nizina Szczecińska

Dodatkowe

 • Smartfon
  RedmiNotePro,Redmi1S

Recent Profile Visitors

901 profile views

observer's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Rzeczywiście, że znalazłem tą ikonę SMS na ostatnim pulpicie i przesunąłem ją po prostu na pasek na dole. Masz rację nie da się usunać, tylko przesunęło go do pierwszego wolnego miejsca (akurat u mnie na ostatnia strona pulpitu). Ale pierwsze wrażenie miałem takie jakby zgineła ikona SMS bezpowrotnie i juz panikowałem i szukałem w ustawieniach, aby miec dostęp do SMSów. A trzeba było tylko przeszukać porządnie każdą stronę pulpitu. Dzięki Numb za pomoc. Jak zwykle jesteś sprytny i szybki jak błyskawica," jak bulterier, jak wściekły byk, jak Tomy Lee Jones w ściganym"
 2. Panowie pomóżcie proszę. Przez przypadek usunąłem ikonkę SMS z listwy dolnej. Teraz nie mam dostępu do historii SMSów. Jak przywrócić ta ikonę SMS do paska na dole?
 3. Ja od kilku tygodni uzywam MIUI 7.3 by xiaomi.eu 6.4.14. Działa OK. U mnie się nie zawiesza. Nie wiem jak jest z GPSem, bo nigdy nie używałem.
 4. Ja instalowałem adb-setup-1.4.3 - tak jak wskazałeś w linku. W trakcie instalacji wyświetlone zostały trzy następujące komunikaty: Do you want to install ADB and Fastboot? <Y/N>, wybrałem YES Install ADB system-wide? <Y/N>, wybrałem YES Do you want to install device drivers? <Y/N>, wybrałem YES Po czym wyświetlił się komunikat: "All done" Zakładam więc,że wybierając w drugim komunikacie YES, zdecydowałem się na ADB system-wide. Gdybym w drugim komunikacie wybrał NO, to zdecydowałbym sie na ADB standard(tak mi się wydaje) Nie rozumiem natomiast twojego stwierdzenia, że trzeba przejść do folderu ręcznie. Wyjaśnij to proszę. Chyba,że chodzi Ci o to ,że trzeba wskazać ścieżkę, gdzie znajduje się plik ZIP aktualizacji ręcznie. U mnie musiałem także podać tą ścieżkę ręcznie. Czyli wynika z tego ,że tak naprawdę nie miałem adb system-wide tylko zwykły adb?
 5. No w końcu poszło, działa. Choć nie odbyło się bez irytacji z powodu dwóch małych problemów. Pierwszy to,że nie mogłem wejść w tryb fastboota za pomocą (VOL+ i Power), irytowałem się bardzo, ale spróbowałem (Vol- i Power) i wtedy telefon juz był w trybie fastboot. Drugi problemik- jakiekolwiek polecenie fastboot ****** wpisywane w wierszu poleceń, nie powodowało żadnych akcji , gdyż wyrzucało komunikat, że polecenie fastboot nie jest rozpoznawalne przez system. Dopiero po zmianie ścieżki dostępu na C:\adb (czyli tam gdzie był zainstalowany adb) wpisywałem kolejno: fastboot devices, fastboot flash recovery "C:\twrp.img , fastboot reboot - i wtedy wszystko ładnie odpalało. Dzięki wszystkim za pomoc, bez was nie dałbym rady.
 6. Tak OutSideR, jest to raczej to samo, tyle,że w inny sposób napisany/opowiedziany. Dziękuję jeszcze raz Numb i Outsider za pomoc. Właśnie teraz zabieram się do roboty i dam znać jak to wyjdzie.
 7. sprawdzałem oba przypadki: update i update.zip. Nie działa. Niezależnie jaką nazwę pliku podam i niezaleznie od tego co wybiore z menu Mi-Recovery to telefon robi reboot i znowu pojawia sie to samo menu. OutSider poradził mi abym wgrał twrp i z tamtąd wgrać aktualizację. Problem polega na tym, że ja nie wiem co to jest to twrp. Gdzie to znależć i jaką wersję? Gdzie to wgrać (na laptopa czy na telefon)? I jak tam ustawić wszystkie parametry aby było OK. Jakby ktoś był na tyle uprzejmy i wyjasnił mi powyższe pytania, to rozumiem ,że z twrp mam wskazac plik ZIP (ale czy z oryginalna nazwą czy z nazwą update).
 8. Proszę o pomoc.

  Chciałem zrobić update do wersjii MIUI v7  dla Redmi 1S. Niestey po zastosowaniu Metody1 telefon odpala sie z jakiegoś powodu w Mi-Recovery.

  Wiec staram sie zastosowac Metode2. Ściągniety plik zip, umiesciłem na karcie SD, oczywiscie zmieniłem nazwe tego pliku na update.zip i umiesciłem go w katalogu głownym karty SD. Teraz  próbuje zainicjować "Install update.zip to Sytem", ale wyrzuca mi info "Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of SD Card". Ale przeciez już to zrobiłem i dalej nie działa i nie chce update-ować tylko wyrzuca, ze mam zmienić nazwe pliku itd itd . Co robić aby nie utracic danych i  przywrócić telefon do zycia.

  Dziwne to bo poprzednio (czytaj około rok temu), korzystałem z Metody 1 i wszystko poszło  gładko. A teraz ładuje się Mi-Recovery i nie jestem w stanie z tego wyjść.

  Zanimtelefon uwaliłem , to zrobiłem back up(mam ten katalog z backupem u siebie na laptopie). Czy to wogóle sie przyda?

 9. Czyli co? Wtopa? Ja umieściłem ten plik w pamięci wewnętrznej w katalogu głównym, ale niestety z oryginalna nazwą (a nie update.zip). Czyli uwaliłem żonie telefon? Co robić? Mam backup na swoim laptopie.
 10. Chciałem zrobić update do wersjii MIUI v7 dla Redmi 1S. Niestey po zastosowaniu Metody1 telefon odpala sie z jakiegoś powodu w Mi-Recovery. Wiec staram sie zastosowac Metode2. Ściągniety plik zip, umiesciłem na karcie SD, oczywiscie zmieniłem nazwe tego pliku na update.zip i umiesciłem go w katalogu głownym karty SD. Teraz próbuje zainicjować "Install update.zip to Sytem", ale wyrzuca mi info "Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of SD Card". Ale przeciez już to zrobiłem i dalej nie działa i nie chce update-ować tylko wyrzuca, ze mam zmienić nazwe pliku itd itd . Co robić aby nie utracic danych i przywrócić telefon do zycia. Prosze o pomoc. Dziwne to bo poprzednio (czytaj około rok temu), korzystałem z Metody 1 i wszystko poszło gładko. A teraz ładuje się Mi-Recovery i nie jestem w stanie z tego wyjść.
 11. Dzięki za pomoc Numb. Wszystko poszło bezproblemowo. Pewnie dlatego ,ze telefon był kupiony w ibuygood w 2014 i poza mną nikt wczesniej nie grzebał w oryginalnym sofcie. W trzech krokach opisałbym to dla lajkoników takich jak ja: 1. Ściagnąć odpowiedni plik na telefon. 2. Z poziomu Aktualizacje >> Instalacja z pamięci, wybrać ten plik i >>> Instalacja 3. Czekać aż wszystko dobrze pójdzie. Oczywiście wczesniej lepiej zrobic sobie backup data nad system, tak na wszelki wypadek jakby coś poszło żle. Jestem zadowolony z MIUI v7, aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić i poszukać , gdzie , co i jak. na przykład chciałbym sobie kilka przełączników (typu: jasność,WiFi itp )na pulpit wyciągnąc i chwilowo nie wiem jak.
 12. Dzięki Panowie. Czyli po prostu ściągnąć ten plik z MIUI v 7 na telefon, a potem z memu Aktualizacje>Instalacja z pamięci, wskazać ten plik. Czy tak? Ja jestem lajkonikiem w temacie. Co to jest ten TWRP? Czy mam to mieć na telefonie czy na laptopie? Ja już robiłem back up user data z poziomu Recovery. Robiłem również backup data and system z poziomu MIUI. Czyli mam te dwa pliki back up- u i na karcie SD w telefonie i w laptopie. Czy to wystarczy, czy robić jeszcze jakieś cuda w TWRP?
 13. Mam RedMI Note WCDMA, Miui v5, wersja 40.0.0, Wersja Android 4.2.2 JDQ39. Czy mogę bezpiecznie dokonać aktualizacji do MIUI v6 lub v7? Ostatni plik do v7 ma nazwę " xiaomi.eu multi lcsh92 wet jb9 6.4.14 v7-4.4.zip" co sugeruje ,że jest to na Android 4.4. Czy moge po prostu zrobic aktualizację z poziomu telefonu wskazując ten plik? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
 14. http://miuipolska.pl/download/miui-v5-stable/
 15. PObieram dopiero bezposrednio na telefon z WiFi. To dziwne, kopiowanie pliku ROM z laptopa na Redmi 1S - bez problemu Kopiowanie z tego samego laptopa na Note'a , to nie chce kopiowac. Niezrozumiałe. Sprawdzalem wszystkie 4 porty USB-nie chce kopiowac. Natomiast poprzedni pilk ROM z 31 maja kopiuje bez problemu. Dziwne to wszystko
×
×
 • Create New...