Błąd launchera po instalacji aktualizacji aplikacji. Jak go naprawić? [aktualizacja]

Błąd launchera po instalacji aktualizacji aplikacji. Jak go naprawić? [aktualizacja]

Aktualizacja 14.05.2020 r., godz. 20:16: Xiaomi wypuściło aktualizację launchera 4.17.1.1491-05142205, która powinna naprawić wspomniany problem (UWAGA – dostępna tylko dla osób, które zainstalowały felerny update opisywany poniżej!). Na ten moment nie mamy jednak żadnego potwierdzenia – jeśli dokonaliście aktualizacji, prosimy o informację w komentarzach!

Dzisiaj otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, dotyczących problemu z uruchomieniem pulpitu, po aktualizacji Systemowego menedżera pulpitu do wersji 4.17.0.1870-05091136 na oprogramowaniu MIUI Global na wszystkich modelach, których wersja Androida to Oreo bądź niższa (np. Redmi 5 Plus, Mi 5S, Mi 5S Plus, Redmi Note 4).

Obecnie jedyne rozwiązanie tego problemu to odinstalowanie aktualizacji – Xiaomi prawdopodobnie dodało kod, który po prostu nie działa na Androidzie niższym niż Pie (modele z Androidem Oreo i Nougat nie mają już wsparcia MIUI – możliwe więc, że zmodyfikowano odpowiednie elementy, które były specyficzne dla tych modeli – z pobieżnej analizy loga błędu wynika, że problem powoduje Panel informacyjny, czyli pulpit po lewej stronie wywoływany odpowiednim gestem). Prosimy o sprawdzenie aktualizacji w Ustawieniach > Aktualizacje aplikacji systemowych, prawdopodobnie nowa wersja launchera naprawia problem. Jeśli nie, prosimy postępować tak jak w artykule.

Czytaj też:  Wyciekł wygląd Redmi Note 11 Pro na rynek globalny

Poniżej przedstawiamy instrukcję postępowania w przypadku wystąpienia takowego błędu (tekstową i na zrzutach ekranu – tłumaczenie będzie delikatnie odmienne, ale nie należy się tym przejmować):

  1. Przechodzimy do Ustawień. W związku z faktem, iż launcher nie działa, należy wejść do panelu powiadomień i przejść do ustawień poprzez odpowiednią ikonkę.
  2. Następnie wybieramy opcję Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami.
  3. Wyszukujemy w polu wyszukiwania Systemowy menedżer pulpitu. Jeśli aplikacja nam się nie pojawia, należy wybrać opcję Pokaż wszystkie aplikacje (bądź z rozwijanego menu – 3 kropek – wybrać dokładnie taką samą opcję).
  4. Po wyborze aplikacji na dole powinniśmy mieć opcję Odinstaluj aktualizację – wybieramy ją i akceptujemy komunikat.
  5. Launcher powinien móc działać już normalnie. Ikony i foldery należy skonfigurować sobie na nowo – ich domyślna personalizacja po odinstalowaniu aktualizacji została utracona.

Niestety nie wiadomo, czy i kiedy Xiaomi naprawi ten błąd. Mamy nadzieję, że problem zostanie niedługo rozwiązany. Do momentu wydania stosownej poprawki nie zalecamy instalowania żadnej aktualizacji Systemowego menedżera pulpitu (przynajmniej na modelach z Androidem niższym niż Pie).

Xiaomi wydało odpowiednią aktualizację – szczegóły na górze strony.

Czytaj też:  283 miliony dolarów w 5 minut. Tyle zarobiła seria Xiaomi 12

źródło: forum miuipolska.pl

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]