Dysk SSD z rozpoznawaniem biometrycznym

Dysk SSD z rozpoznawaniem biometrycznym

Xiaomi oferuje wiele różnego rodzaju produktów. Wśród nich znalazł się ciekawy dysk SSD, który jest ultra bezpieczny dzięki zabezpieczeniu biometrycznemu. 

Chińska marka nie jest pierwszą, która zaprezentowała takie rozwiązanie. Podobne urządzenie zaprezentowała firma Samsung. W tym przypadku, producentem pamięci SSD jest marka ONEMODERN.

Pamięć zewnętrzna PSSD, dostępna jest w dwóch wersjach, 500 GB i 1 TB. Urządzenie oferuje prędkość odczytu i zapisu ponad  500 MB/s. Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą portu USB typu C.

Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows 10, MacOS, IOS oraz Android. Wyposażone jest również w autorską aplikację do zarządzania plikami, bez konieczności korzystania z komputera. Wystarczy podłączając go do naszego telefonu. Dużą zaletą tego produktu, oprócz bardzo małych rozmiarów, jest jego bezpieczeństwo. Tylko użytkownik, który doda swój odcisk palca, będzie mógł z niego korzystać. W ten sposób Xiaomi rozwiązało problem bezpieczeństwa danych przy zagubienia dysku. Pliki na nim się znajdujące są szyfrowane.

Produkt dostępny będzie w Chinach za pośrednictwem Youpin od 7 czerwca. Wyceniono go na około 320 zł w wersji 500 GB i około 530 zł w wersji 1 TB.

Czytaj też:  Xiaomi chce produkować auta wraz z FAW?

Źródło: XiaomiToday

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.