Xiaomi wprowadza technologię Dual SIM Dual Active (DSDA)

Adam Błażejewski
2 komentarze

Praktycznie większość obecnie sprzedawanych telefonów to urządzenia obsługujące dwie karty SIM. Niestety większość z nich wykorzystuje wyłącznie technologię Dual Standby. Xiaomi zapowiada wprowadzenie do swoich urządzeń technologii Dual SIM Dual Active (DSDA).

Wszystko wskazuje na to, iż niebawem flagowe modele smartfonów Xiaomi wyposażone zostaną w ulepszoną wersję obsługi dwóch kart SIM. Mowa tu o technologii Dual SIM Dual Active (DSDA), którą marka zapowiedziała podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Na chwilę obecną Xiaomi nie posiada w swoim portfolio modelu wspierającego tę funkcję.

Czym jest technologia Dual SIM Dual Active (DSDA)?

Chociaż smartfony z funkcją Dual Active istnieją już od jakiegoś czasu, wielu producentów smartfonów zdecydowało się nie umieszczać jej w swoich urządzeniach. Głównym czynnikiem oczywiście jest cena.

Dual SIM Dual Active (DSDA) to nic innego jak obsługa dwóch kart w tym samym czasie nawet w momencie korzystanie z jednej z nich. Standardowa obsługa dwóch kart Dual Sim (Dual Standby) pozwala na obsługę kart, lecz w momencie korzystania z jednej druga jest nieaktywna. Nowe rozwiązanie pozwala na otrzymywanie powiadomień o połączeniach czy też otrzymywanie wiadomości w czasie rzeczywistym z drugiej karty w momencie, gdy pierwsza jest używana.

Technologia Dual Active wymaga nie tylko oprogramowania, ale również dodatkowego sprzętu. Tak więc funkcja ta nie zostanie dodana do telefonów przez aktualizacje ich oprogramowania. Nie wiadomo kiedy Xiaomi zdecyduje się wprowadzić tę funkcjonalność do swoich urządzeń, lecz mamy nadzieję, iż kolejny flagowy model może poszczycić się właśnie obsługą Dual SIM Dual Active (DSDA).

Źródło: xiaomiui

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner