Nowa klawiatura Xiaomi z dwoma ważnymi dodatkami. Dla nowych tabletów?

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Kod MIUI kryje w sobie mnóstwo sekretów, które czasami ujawniamy na naszym portalu. Jednym z nich, znalezionym przeze mnie dziś, jest grafika przedstawiająca nową klawiaturę Xiaomi. Czym będzie się ona odróżniać od już istniejącego urządzenia?

Dwie ważne nowości

W najnowszej wersji aplikacji Ustawienia, przeznaczonej dla tabletów z serii Xiaomi Pad, programiści dodali tłumaczenie odnoszące się do dwóch rzeczy związanych z klawiaturą, których dotychczas nie mieliśmy okazji widzieć w tego typu produktach od Xiaomi: modułu NFC oraz touchpada (tudzież gładzika).

Do czego one mają posłużyć?

O ile użyteczność gładzika jest raczej oczywista (bo pozwoli na operowanie nowych tabletów nie tylko dotykiem, ale również kursorem), o tyle nie każdy może zrozumieć, po co Xiaomi zdecydowało się zaimplementować obsługę NFC do klawiatury. Zgodnie z kodem, do którego udało mi się dotrzeć, ma on służyć do łatwego przenoszenia zawartości ekranu z telefonu zalogowanego na to samo konto Xiaomi, co nasz tablet. Oprócz tego zbliżenie urządzeń pozwoli także na szybkie przesyłanie plików bądź zdjęć między nimi. Oczywiście telefon, który wykorzystamy do tego procesu, również musi wspierać NFC.

Touchpad, poza zbliżeniem obsługi tabletu do formy znanej z tradycyjnych laptopów, pozwoli także na obsługę kilku gestów:

  • “Wstecz”, wywoływanego przez przesunięcie dwoma palcami od lewej bądź prawej krawędzi gładzika,
  • powrotu do Ekranu głównego/pulpitu, przesuwając trzema palcami w górę,
  • otwarcia Centrum kontroli poprzez przesunięcie dwoma palcami w dół od prawego górnego boku touchpada,
  • otwarcia Panelu powiadomień w podobny sposób, tyle że od lewej strony gładzika (dlaczego Xiaomi nie zdecydowało się na połączenie obu narzędzi w tabletach, pozostaje dla mnie zagadką do teraz),
  • przełączania się między aplikacjami poprzez przesunięcie trzema palcami w lewo bądź prawo,
  • wykonania zrzutu ekranu, przesuwając trzema palcami w dół,
  • otwarcia menu ostatnio otwartych aplikacji poprzez przesunięcie trzema palcami w górę i wstrzymania tej czynności na środku gładzika.

Poza dwoma najważniejszymi nowościami, o których już pisałem, klawiatura prawdopodobnie umożliwi także automatyczną zmianę podświetlenia klawiszy (a przynajmniej takie dodano nowe tłumaczenie).

Na razie nie wiadomo, czy nowa klawiatura i związane z nią funkcje będą działać tylko na nowych tabletach z serii Xiaomi Pad 6, które zapewne będą mieć swoją premierę niebawem, czy będzie można ich używać również na starszych, już istniejących tabletach chińskiej firmy. Pozostaje czekać na więcej szczegółów…

Informacja własna

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner